Agros Zamość tryumfuje na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

5 medali dla Agrosu podczas Mistrzostw Polski Seniorów 🥇🥇🥇
W dniach 23-25.08.2019r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Trzydniowe zmagania zawodników Klubu Sportowego „Agros” Zamość podczas zawodów okazały się bardzo owocne. Aż 5 medali, w tym 3 złote wywalczyli reprezentanci naszego klubu.
Dominik Kopeć najlepszy w sprincie, dwukrotnie stawał na pierwszym miejscu na podium. 200 metrów zawodnik pokonał w 20,88, a 100 metrów w 10,31.
Paweł Fajdek został mistrzem Polski w rzucie młotem. W najlepszej próbie młociarz osiągnął 78,61 metra. Arkadiusz Rogowski zajął 3 miejsce z wynikiem 68,50, natomiast czwarte miejsce w rzucie młotem wywalczył również zawodnik Agrosu Michał Mazur.
Brązowy krążek wywalczyła męska sztafeta 4×100 w składzie: Krupa Patryk, Adamski Przemysław, Michał Jakóbczyk oraz Dominik Kopeć.
Czwarte miejsce podczas zawodów zajęła Aleksandra Śmiech w rzucie młotem z wynikiem 62,89.
Klub Sportowy „Agros” Zamość zajął 5 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz 10 miejsce w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 280 punktów przy 13 osobostartach.
Zawody bardzo dobrze zorganizowane przy licznym udziale radomskiej publiczności. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Serdecznie im gratulujemy oraz ich trenerom: Andrzejowi Gdańskiemu, Jolancie Kumor, Mikołajowi Rosie, Sławomirowi Muratowi i Stanisławowi Namiotce. Z nadzieją czekamy na kolejne starty w Mistrzostwach Świata w Doha.

Polecane artykuły

Program Klub 2023

Program Klub 2023

Jak już zapewne wiecie Minister Sportu i Turystyki wybrał na operatora Rządowego Programu Klub na lata 2023 - 2025 - Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Oznacza to tym samym, że sprawami związanymi z programem w województwie lubelskim zajmować się będzie...

czytaj dalej
SKS 2023 – ZACZYNAMY!!

SKS 2023 – ZACZYNAMY!!

Decyzją Ministra Sportu i Turystyki, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie zostało Operatorem Wojewódzkim programu SKS na rok 2023 – Dziękujemy! Tym samym i dla Was drodzy SKS-owcy mamy dobre wieści: Już od 01.02.2023 ruszamy z prowadzeniem zajęć w programie SKS !! Na...

czytaj dalej
Uwaga! Zaczynamy halowe rozgrywki LZS!

Uwaga! Zaczynamy halowe rozgrywki LZS!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami oraz pismem dotyczącymi Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców "Mała Piłkarska Kadra Czeka" oraz "Piłkarska Kadra Czeka" w roku 2023.  Czekamy na Wasze zgłoszenia!...

czytaj dalej