0-81 525-77-60

KRAWCZYK ZWYCIĘŻA MISTRZYNIĘ EUROPY

» powrót do aktualności
dodano: 2014-01-31

Od zdobycia siedmiu medali w I Pucharze Polski Seniorek rozegranym w Raciborzu rozpoczęły swój tegoroczny sezon  zapaśniczki  Cementu-Gryfa Chełm. Już w pierwszej walce  najlepsza reprezentantka chełmskiego klubu  Katarzyna Krawczyk /53kg/ przez tzw. przewagę  techniczną pokonała aktualną Mistrzynię Europy Roksanę Zasinę/ ZTA Zgierz/. Wygrywając kolejne pojedynki  Krawczyk dotarła do finału ,gdzie w walce o złoty medal zmierzyła się z reprezentantką Ukrainy. Ambitna Ukrainka nie znalazła sposobu na świetną formę czterokrotnej medalistki Mistrzostw Europy i musiała zadowolić się srebrnym medalem .Miłą niespodziankę   sprawiła 17 –letnia Beata Federowicz/ 60 kg/, która debiutując w zawodach  najstarszej grupy wiekowej  zdobyła złoty medal. W  ubiegłorocznym sezonie Beata  podczas rozgrywanych w Czarnogórze   Mistrzostwach Europy Kadetek/15-17lat/  zajęła 5 miejsce. Trzeci dla Chełma  medal z najcenniejszego kruszcu na raciborskich matach  zdobyła  Weronika Maleszka/75kg/ , a srebrny w tej samej kategorii wagowej  Anna Urbanowicz . Medale  o brązowej barwie zdobyły : Monika Kędrak/ 48 kg/ i Monika Misiura /58 kg/ i ubiegłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetek Klaudia Klemm/69 kg/.Tuż  za podium z piątymi lokatami uplasowały się : Angelika Dytrych. Katarzyna Pękała/ obie 48kg/i Sylwia Grzeszczuk/ 63kg /. Chełmska ekipa zdobywając  7 medali i 3 wysoko punktowane miejsca zdecydowanie wyprzedziła pozostałe drużyny zajmując I miejsce. Drugie miejsce na  podium  w punktacji zespołowej zajęła  drużyna z  Ukrainy. Podczas uroczystego zakończenia zawodów prezes  Polskiego Związku Zapaśniczego  Grzegorz Pieronkiewicz nagrodził 3 najlepsze kluby ,które w rankingu PZZ zgromadziły największą ilość punktów we współzawodnictwie  ogólnopolskim i międzynarodowym w 2013r. Okazały puchar  za zajęcie I miejsca w zapasach kobiet  dla MKS Cement-Gryf Chełm odebrał trener Dariusz Kucharski. Klasyfikacja najlepszych klubów 2013r: Cement-Gryf -1379,5.. AZS AWF Warszawa -734 pkt .WKS Grunwald Poznań-530 pkt. Najlepsze chełmskie zapaśniczki  po zakończonym zawodach wyjechały na  zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej do Wisły, a ich liderka  Katarzyna  Krawczyk wyleciała  z kadrą narodową do USA . Siedem najlepszych kadrowiczek w dn.27.01.-08.02.14r. uczestniczyć będzie w międzynarodowym  zgrupowaniu szkoleniowym i prestiżowym Międzynarodowym Turnieju  im. Dave Schultza  rozgrywanym corocznie w Colorado Springs. Głównym celem wyjazdu naszych kadrowiczek za ocean  jest ich przygotowanie  do  Mistrzostw Europy Seniorek, które w pierwszych dniach kwietnia  odbędą się  w Finlandii. Do drugiego  startu w tegorocznym  kalendarzu imprez   przygotowują  już na zgrupowaniach  chełmskie kadetki i juniorki, które na początku marca wystartują w Międzynarodowych Mistrzostwach  Polski  w Kraśniku.

Zdjęcia: (kliknij, aby powiększyć)