Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

W rwaniu Klaudia Witkowska lepiej od rekordu Polski do lat 15.

» powrót do aktualności
dodano: 2014-02-10

W dniach 7-8 lutego w Terespolu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Zrzeszenia LZS. W turnieju wystąpiło 99 zawodniczek i zawodników (32 k i 67 m). Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych.

I kategoria – MŁODSI (sportowcy urodzeni w latach 1998 – 2001) i II kategoria  STARSi (urodzeni w roku 1997 i starsi). Organizatorami zawodów byli -Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, LOZPC Lublin, Urząd Miasta Terespol, MOK Terespol, MULKS Terespol. Ozdobą terespolskiego turnieju okazał się wynik wicemistrzyni kraju do lat 15 – Klaudii Witkowskiej (Unia Hrubieszów) w rwaniu kat. 48 kg (juniorki do lat 16) – 47 kg. Jest to rezultat o 1 kilogram lepszy od należącego do tej zawodniczki rekordu kraju, ustanowionego podczas pierwszych MP do 15 lat w październiku 2013 w Małaszewiczach. 

Na uwagę zasługują także wyniki (grupa STARSZA) Agaty Fus (Znicz Biłgoraj) w kat. 48 kg – 131 kg (57 kg + 74 kg) – 214,7 pkt. i Szymona Wojtowicza (Agros Zamość) - 315 kg ( 145 kg + 170 kg) oraz Krzysztofa Bulaka (Znicz Biłgoraj) – 295 kg (135 kg + 160 kg). GRUPA MŁODSZA - Ewelina Ozon (GOK Koroszczyn) w kat. 63 kg – 125 kg (58 kg + 67 kg) – 169,8 pkt Mateusz Skulimowski (MUKS Terespol) – 217 kg (97 kg +120 kg) – 306,6 pkt.

www.pzpc.pl

KLASYFIKACJA WG. PUNKTACJI SINCLAIRA

DZIEWCZĘTA

1 Ozon Ewelina 98 GOK Koroszczyn 61,00 63   125 169,8
2 Witkowska Klaudia 99 Unia Hrubieszów 48,00 50   103 168,8
3 Majewska Adrianna 98 Wisła Puławy 65,80 60   122 157,6
4 Rak Katarzyna 99 Znicz Biłgoraj 48,10 48   95 155,4
5 Rak Agnieszka 1 Znicz Biłgoraj 57,90 50   98 138,2
6 Sałamacha Elżbieta 0 Aros Zamość 66,80 47   96 122,9

 CHŁOPCY

1 Skulimowski Mateusz 98 MULKS Terespol 64,10 110   217 306,6
2 Izdepski Marcin 99 Orlęta Łuków 75,70 105   220 279,8
3 Komorniczak Filip 99 Narew Pułtusk 81,20 115   225 275,3
4 Harasimiuk Hubert 98 GOK Koroszczyn 78,20 105   210 262,2
5 Zwolak Marcin 98 Znicz Biłgoraj 68,00 94   187 253,9
6 Kowal Grzegorz 98 MULKS Terespol 69,80 95   186 248,4

 KOBIETY

1 Fus Agata 89 Znicz Biłgoraj 48,00 70   131 214,7
2 Kłos Patrycja 97 GOK Koroszczyn 47,00 63   120 200,4
3 Tyszko Agata 94 Unia Hrubieszów 64,00 72   140 184,1
4 Rusztyn Klaudia 93 AZS AWF Biała Podlaska 52,80 60   114 172,5
5 Dołęga Dominika 96 GOK Koroszczyn 48,00 53   104 170,5
6 Pasieczna Anna 95 Agro Zamość 65,90 67   123 158,8

MĘŻCZYŻNI

1 Wojtowicz Szymon 94 Agros Zamość 105,10 165   315 344,1
2 Bulak Krzysztof 93 Znicz Biłgoraj 92,20 155   295 339,4
3 Solak Paweł 97 Znicz Biłgoraj 75,70 136   256 325,5
4 Darczuk Grzegorz 92 MULKS Terespol 84,50 140   271 324,8
5 Daniluk Jarosław 96 Orlęta Łuków 98,50 145   278 311,1
6 Przybysz Kamil 97 Orlęta Łuków 69,00 120   230 309,4

 

Partnerzy

realizacja: eBest.pl