0-81 525-77-60

Zapasy: Tomasz Ogonowski i Hubert Mazurek zostali mistrzami Polski

» powrót do aktualności
dodano: 2012-05-01

Tomasz Ogonowski z Suplesu Kraśnik oraz Hubert Mazurek z Iskry Spiczyn zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych, podczas mistrzostw Polski juniorów w zapasach (styl wolny), rozegranych w sobotę, 28 kwietnia w Kołobrzegu.

Tomasz Ogonowski (Suples Kraśnik) zdobył w ubiegłym roku brązowy medal mistrzostw Europy kadetów

Kraśniczanin, rywalizujący w kategorii 50 kg, pokonał w pojedynku finałowym Gerarda Ośko z Górnika Łęczna. Zapaśnik ze Spiczyna, walczący w wadze 74 kg nie dał natomiast szans w decydującym starciu o złoto, Michałowi Guzie z Grunwalda Poznań.

Brązowy medal w wadze 84 kg, przypadł ponadto Piotrowi Gamli z Górnika Łęczna. Mistrzem kraju w tej kategorii został Mateusz Filipczak z Ceramiki Krotoszyn.

Piątą lokatę w kołobrzeskim czempionacie wolniaków wywalczył Bartłomiej Żuraw z Iskry Spiczyn (60 kg), natomiast na siódmych miejscach uplasowali się: Mateusz Gawlik z Suplesu Kraśnik (66 kg), Kamil Gamla z Górnika Łęczna (74 kg), Andrzej Hermanowski z Iskry Spiczyn (84 kg) i Piotr Kowalik z Suplesu Kraśnik (96 kg).

W klasyfikacji drużynowej mistrzostw triumfowała ekipa Mazowsza Teresin, wyprzedzając zespoły Orła Namysłów oraz AKS Białogard.