0-81 525-77-60

Zapasy: Młodzicy Cementu-Gryfa najlepsi w kraju

» powrót do aktualności
dodano: 2012-05-01

Już po raz siódmy Cement-Gryf Chełm był organizatorem Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego UKS w grupie młodzików. Do udziału w pierwszej międzynarodowej tegorocznej imprezie dla tej grupy wiekowej zgłosiła się rekordowa ilość młodych sportowców. Na pięciu chełmskich zapaśniczych matach o medale rywalizowało 258 zawodników i zawodniczek z 40 polskich klubów, czterech ukraińskich oraz silna drużyna z Niemiec.

Młodzi reprezentanci Cementu-Gryfa 5 krotnie stawali na podium zdobywając 1 złoty medal 1 srebrny i 3 brązowe. Najlepszą formę z chełmskiej drużyny zaprezentował uczeń Zespołu Szkół w Żmudzi Pokraka Jacek zdobywając złoty medal. Srebrny medal zdobył Troć Kacper. Brązowe krążki wywalczyli: Wiewióra Damian, Staszczak Karol i Kordas Szymon. W punktacji zespołowej drużyna Cementu –Gryfa Chełm prowadzona przez trenera Zdzisława Białego w pokonanym polu pozostawiła 39 drużyn zdobywając tytuł najlepszej drużyny turnieju. Na drugiej pozycji uplasował się Olimpijczyk Radom, a trzecią lokatę zajęli młodzi sportowcy z Ukrainy reprezentując klub Faforyt z Kostopola. Bardzo dobry występ odnotowały również zawodniczki Suplesu Wierzbica zdobywając 5 medali. Podopieczne trenera Andrzeja Gruszkowskiego pokonały polskie i ukraińskie kluby ulegając jedynie silnej drużynie  Niemiec .Medale z Suplesu Wierzbica wywalczyły: Dubij Martyna, Sikorska Klaudia, Szafrańska Agata, Kister Marlena i Bożek Wioletta. Podczas chełmskiej imprezy dokonano również podsumowania ubiegłorocznego sezonu w rywalizacji najmłodszych przedstawicieli zapasów. Wśród najlepszych klubów w Polsce ULKS Suples Wierzbica został sklasyfikowany na II miejscu. Okazały puchar z rąk przedstawiciela Polskiego Związku Zapaśniczego otrzymał trener Andrzej Gruszkowski. Chełmskie zawody były również dobrą okazją do wyłonienia najlepszych młodych sportowców do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików, które po raz pierwszy od tego roku rozegrane zostaną w zapasach.