0-81 525-77-60

Zapasy. Cztery mistrzynie maty.

» powrót do aktualności
dodano: 2012-05-23

W dniach 18-20.05 w hali sportowej przy ul. Słowackiego 7 odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w zapasach kobiet. Na podium stanęły wszystkie reprezentantki LUKS Suples Kraśnik!

Ogółem wystartowało 126 zawodniczek reprezentujących 12 województw i 22 kluby z całej Polski. Wśród nich sześć zawodniczek z Kraśnika. Wszystkie walczyły w gronie kadetek, ale musiały rywalizować z dziewczynami dwa lata starszymi od siebie. Pokazały się rewelacyjnie. Wszystkie zdobyły miejsca na podium, aż cztery z nich wygrało swoje kategorie wagowe.

Paulina Nastarowicz – kat. wag. 52 kg

W klasyfikacji klubowej Suples zajął wysokie drugie miejsca za klubem z Chełma, który do zawodów wystawił aż 21 zawodniczek.

Podczas otwarcia zawodów miał również miejsce pokaz umiejętności najmłodszych sportowców prowadzonych przez Sebastiana Pawlaka. Od września, dzięki przychylności burmistrza Kraśnika, będą uczęszczać do czwartej klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 6.

Natomiast w dniach 11-13.05 odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy juniorów w Pitesti (Rumunia). Startowali zawodnicy z Bułgarii, Chorwacji, Iranu, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Węgier. Udział w zawodach wzięła także kadra Polski juniorów. Wystąpił w niej zawodnik Suplesu Tomasz Ogonowski, zajął trzecie miejsce. Było to jedyne „polskie” podium na tej imprezie.