Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

Sitno i Tomaszów wygrywają w Wierzbicy

» powrót do aktualności
dodano: 2016-08-01

Ach! Co to były za Igrzyska! Po raz kolejny Wójt Gminy Wierzbica wraz z całym sztabem ludzi pomagających stanęli na wysokości zadania i wraz z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Lublinie zorganizowali niezapomnianą imprezę. Podkraślało to wielu uczestników zarówno starujących jak i obserwujących to co działo się wczoraj na wspaniałych obiektach sportowych w Wierzbicy.

Ponad 1000 uczestników wystartowało w konkurencjach za zwycięstwa w których rozdano 98 pucharów, 45 kompletów medali. Rywalizacja i zabawa był przednia, jak zawsze dużo emocji było w zawodach piłkarskich, przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn, siatkówce plażowej, oraz w konkurencjach indywidualnych.

Po raz kolejny siłę pokazali reprezentanci Gminy Sitno i Powiatu Tomaszów Lubelski, którzy startowali tak skutecznie, że stanęli na zakończenie na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji gnim i powiatów.

XVII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno - Sportowe LZS – Wyniki (miejsca na podium):

Konkurencje drużynowe: piłka nożna mężczyzn: 1. Gmina Rachanie (powiat Tomaszów Lubelski), 2. Stężyca (Ryki); 3. Włodawa (Włodawa) * piłka nożna kobiet: 1. Tomaszów Lub. (Tomaszów Lub.), 2. Piaski (Świdnik), 3. Jabłoń (Parczew) * piłka siatkowa kobiet: 1. Piaski (Świdnik), 2. Wierzbica (Chełm), 3. Krasnystaw (Krasnystaw) * piłka siatkowa mężczyzn: 1. Sitno (Zamość), 2. Milejów (Łęczna), 3. Hrubieszów (Hrubieszów) * koszykówka kobiet: 1. Krasnystaw, 2. Ryki (Ryki), 3. Biała Podlaska (Biała Podlaska) * koszykówka mężczyzn: 1. Biała Podlaska, 2. Zamość, 3. Ryki * piłka siatkowa plażowa kobiet: 1. Piaski (Świdnik), 2. Bełżyce (Lublin), 3. Milejów (Łęczna) * piłka siatkowa plażowa mężczyzn: 1. Łuków (Łuków), 2. Bełżyce, 3. Piaski * przeciąganie liny kobiet: 1. Zakrzew (Lublin), 2. Rachanie (Tomaszów), 3. Dębowa Kłoda (Parczew) * przeciąganie liny mężczyzn: 1. Rachanie, 2. Miączyn (Zamość), 3. Bełżyce * czwórbój władz samorządowych (gminy): 1. Tyszowce (Tomaszów), 2. Sosnowica (Parczew), 3. Kłoczew (Ryki) * czwórbój władz samorządowych (powiaty): 1. Zamość, 2. Włodawa, 3. Parczew * przenoszenie worków z piaskiem: 1. Adamów (Zamość), 2. Rachanie, 3. Sitno * narty integracyjne kobiet: 1. Sitno, 2. Dębowa Kłoda, 3. Bełżyce * narty integracyjne mężczyzn: 1. Bełżyce, 2. Sitno, 3. Dębowa Kłoda * trójbój kobiet: 1. Dębowa Kłoda, 2. Telatyn (Tomaszów), 3. Wierzbica * zawody sportowo-pożarnicze kobiet: 1. Parczew, 2. Bełżyce, 3. Wierzbica * zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn: 1. Biała Podlaska, 2. Wierzbica, 3. Bełżyce.

Konkurencje indywidualne: rzut lotką do tarczy – rocznik 1999 i młodsi: dziewczęta: 1. Aleksandra Piłat (Rachanie), 2. Paulina (Leśniowice, Chełm), 3. Adrianna Machulska (Wierzbica) * chłopcy: 1. Karol Gajda (Tomaszów), 2. Patryk Samulak (Sitno), 3. Paweł Małocha (Wierzbica) * rocznik 1998 i starsze: kobiety: 1. Elżbieta Bodys (Rachanie), 2. Anna Zając (Zakrzew, Lublin), 3. Kamila Chudyga (Rachanie) * mężczyźni: 1. Łukasz Sobolewski (Tyszowce), 2. Bogdan Piłat (Rachanie), 3. Radosław Miedziak (Rachanie) * konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego: dziewczęta 2001 i młodsze: 1. Aleksandra Sobuś (Telatyn), 2. Ewa Sebastianiuk (Zalesie, Biała Podlaska), 3. Karolina Gryń (Telatyn) * chłopcy: 1. Damian Maksymiuk (Zalesie), 2. Michał Hopaniuk (Zalesie), 3. Marcin Maksymiuk (Biała Podlaska) * kobiety 2000 i starsze: 1. Justyna Bakaj (Wierzbica), 2. Karolina Wnuk (Tomaszów), 3. Aneta Radziszewska (Wierzbica) * mężczyźni: 1. Mirosław Stachyra (Bełżyce), 2. Dariusz Jaszczyk (Kłoczew, Ryki), 3. Patryk Kremer (Sitno) * konkurs siłacza, kategoria do 85 kg: 1. Adam Kozyra (Adamów, Zamość), 2. Artur Chudyga (Rachanie), 3. Radosław Rugała (Bełżyce) * konkurs siłacza, powyżej 85 kg: 1. Rafał Pyc (Bełżyce), 2. Karol Żuchnik (Bełżyce), 3. Jacek Jóźwiak (Sitno) * przerzucanie opony traktorowej: 1. Tomasz Nowosad (Sitno), 2. Szymon Rajtak (Rachanie), 3. Michał Rudnik (Tyszowce).

Klasyfikacja końcowa gmin: 1. Sitno (powiat Zamość) – 221,5 pkt, 2. Wierzbica (Chełm) – 204,5, 3. Rachanie (Tomaszów Lubelski) – 200 * klasyfikacja końcowa powiatów: 1. Tomaszów Lubelski – 672,5 pkt, 2. Zamość – 441,5, 3. Chełm – 385.



Załączniki do pobrania:
wierzbica-2016-kk.doc

Partnerzy

realizacja: eBest.pl