DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI DLA CHEŁMSKICH ZAPAŚNICZEK

» powrót do aktualności
dodano: 2016-09-12

Wspaniały prezent na 50 lecie klubu sprawili reprezentanci Cementu­ Gryf Chełm podczas

rozgrywanych w Zgierzu Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach .Dotychczasowa bogata

kolekcja sportowa chełmskiego klubu licząca 145 medali zdobytych w Mistrzostwach Polski

Seniorów powiększyła się o kolejne 8. Ponadto chełmska kobieca drużyna z ogromną przewagą

punktową nad pozostałymi klubami po raz ósmy zdobyła tytuł najlepszej drużyny w kraju. W

Zgierzu o miano najlepszych zawodników i zawodniczek walczyli atleci z terenu całego kraju w

tym medaliści Igrzysk Olimpijskich ,Mistrzostw Świata i Europy na czele z brązową medalistką

niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Moniką Michalik. Zawody miały

niezwykle uroczystą oprawę,a rozgrywane w imponującej scenerii finały pod nazwą „ Złota

Zapaśnicza Gala” transmitowane były przez TVP Sport. Z chełmskich reprezentantek najwyższą

formę na zgierskich matach zademonstrowały siostry Katarzyna i Karolina Krawczyk . Starsza z

sióstr Katarzyna odnosząc kolejne zwycięstwa w finałowej walce transmitowanej przez TVP

Sport pokonała klubową koleżankę Ilonę Sobczyńską. Zwycięstwo Katarzyny dało jej siódmy

tytuł mistrzyni Polski. Jej młodsza utalentowana siostra Karolina również gromadząc komplet

zwycięstw zdobyła po raz pierwszy w swojej karierze tytuł mistrzyni Polski. Blisko zdobycia

złotego medalu był także Piotr Główka ,który pokonując kolejnych przeciwników stanął przed

szansą wywalczenia tytułu mistrza Polski. Jego przeciwnikiem w walce o najwyższy laur w

krajowym czempionacie był aktualny wicemistrz Europy Seniorów Edgar Babayan . Po pierwszej

z regulaminowych dwóch rund zanosiło się na dużą niespodziankę w wykonaniu

chełmianina,który prowadził z pochodzącym z Armenii reprezentantem Poznania 1:0.Niestety w

drugiej rundzie większe doświadczenie przeciwnika wzięło górę i Piotr Główka musiał uznać

wyższość wicemistrza Europy. Srebrny medal Piotrka jest jego pierwszym sukcesem w najstarszej

grupie wiekowej. Brązowymi medalami nagrodzeni zostali: Anna Król , Karolina Wieczerza,

Weronika Maleszka i Radosław Bierzanowski

W klasyfikacji zespołowej w zapasach kobiet Cement­Gryf Chełm prowadzony przez trenerów

Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zgromadził 285 pkt. Drugą drużyną z 170 pkt .został KS

Slavia Ruda Śląsk , a na trzeciej pozycji zawody ukończył KS AZS AWF Warszawa zdobywając

149pkt. Drużyna trenera Andrzeja Głąba w punktacji zespołowej stylu klasycznego wśród 21 ekip

sklasyfikowana została na wysokim piątym miejscu.