0-81 525-77-60

Mikołąj Gutek - Reprezentacja Polski PZKol - pierwszym liderem!

» powrót do aktualności
dodano: 2017-05-30

Mocne ściganie urządzili sobie kolarze podczas pierwszego etapu 61 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko Ukraińskiej. Duże tempo, sporo ciekawych akcji i porwany kompletnie peleton pokazały już na początku naszego ścigania kto ma moc w nogach i będzie walczył.

154,2 km na trasie pierwszego eatpu pod patronatem Starosty Lubelskiego - Pawła Pikuli najszybciej i to z dużą bo minutową przewagą pokonał reprezentant Polski PZKolsz - Mikołaj Gutek. Drugi na mecie zameldował się zawodnik reprezentacji Ukrainy na torze - Roman Gladysh a na trzeciej pozycji ukończył etap kolarz KS Pogoni Mostostal Puławy - Patryk Soliński.

Podczas pierwszego etapu odbyły się również trzy nagradzane finansowo lotne premie. Na pierwszej w Szczebrzeszynie kolejność wyglądała następująco; 1. Filip Maciejuk - KS Pogoń Mostostal Puławy II, 2. Patryk Krzywda - KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, 3. Tobiasz Pawlak - KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Drugi lotny finisz usytuowany był w Goraju i tam na pierwszym miejscu zameldował się reprezentant Polski PZKol - Sebastian Matusiak, za nim finiszował Bartosz Rudyk - ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz a trzecią lokatę zajął Paweł Zaleśny z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Na trzeciej tego dnia lotnej premi w Zawadzie punktowali; 1. Mikołaj Gutek - reprezentacja Polski PZKol, 2. Jakub Murias TC Chrobry Scott Głogów I i 3. Bartosz Rudyk -  ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

Pierwszy etap był również etapem Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS i ten tytuł - Mistrza Krajowego Zrzeszenia LZS - ze startu wspólnego - wywalczył trzeci na mecie kolarz KS Pogoni Mostostal Puławy - Patryk Soliński.