0-81 525-77-60

Paweł Fajdek mistrzem Polski seniorów

» powrót do aktualności
dodano: 2012-06-20

Paweł Fajdek z Agrosu Zamość miał plan, żeby w mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które w weekend odbywały się w Bielsku-Białej pokonać Szymona Ziółkowskiego. I swój cel zrealizował, bo zdobył złoty medal.

Zawodnik Agrosu wygrał wynikiem80,32 metra i zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów. – Dla mnie to były takie małe igrzyska olimpijskie. Wygrać ze złotym medalistą z Sydney, czyli Szymonem Ziółkowskim to duży sukces.

Seria może nie była życiowa, ale dwa rzuty powyżej 80 m są bardzo dobrym prognostykiem przed imprezą w Londynie – powiedział Fajdek, który w tym roku może się pochwalić trzecim wynikiem na świecie – 81,39, jednak na razie wcale nie „podpala” się tym osiągnięciem.

– Na razie jestem w czołówce, ale zobaczymy, co pokażą Białorusini i Rosjanie, którzy zaczynają startować. Kilku zawodników uzyskało już wyniki powyżej 80 m. Robi się ciasno. Teraz interesuje mnie tylko budowanie formy – przekonuje podopieczny trenera Czesława Cybulskiego.

Niepocieszony był Ziółkowski (w najlepszej próbie 78,25 m), który po raz drugi w swojej karierze, w mistrzostwach w Bielsku-Białej musiał się zadowolić drugą lokatą. – Za dwa tygodnie są mistrzostwa Europy, w których zamierzam wystąpić. Potem dwutygodniowy okres wzmożonych przygotowań i rozpocznę lekkie odpuszczanie w kierunku igrzysk. W lipcu będę trenować w Spale. Chcę odbudować trochę mocy – twierdzi Ziółkowski.

Pierwszy dzień 88 mistrzostw Polski w lekkiej atletyce był bardzo udany dla zawodników AZS AWF Biała Podlaska

Bialczanie wywalczyli w piątek aż cztery medale. Trzy razy zawodnicy tego klubu stawali na drugim miejscu podium. W skoku w dal Konrad Podgórski z wynikiem 7,87 metra musiał uznać wyższość Tomasza Jaszczuka z Pogoni Siedlce (8,05).

Trzecia pozycja przypadła z kolei Krzysztofa Lewandowskiego (MKL Szczecin) – 7,66 m. W pchnięciu kulą kobiet druga była także Agnieszka Dudzińska – równo 17 metrów. Wygrała Paulina Guba – 17,47. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Wloka (LUKS Podium KUP) – 15,66.

W tej samej konkurencji wśród panów wyczyn klubowej koleżanki powtórzył Damian Kusiak, także zdobywając srebrny krążek. Zawodnik AZS AWF może się pochwalić wynikiem 19,81. Wygrał bezkonkurencyjny Tomasz Majewski – 21,07.

Dwa „oczka” niżej był Mateusz Mikos z AZS AWF Kraków. Ostatni z medali dla ekipy z Białej Podlaskiej zdobyła Anna Zych, która była trzecia w trójskoku, z rezultatem 13,53 m. Pierwsze miejsce przypadło Małgorzacie Trybańskiej (AZS AWF Kraków) – 13,88, a drugie Annie Jagaciak (Juvenia Puszczykowo) – 13,86.

Z zawodników z naszego regionu podczas drugiego dnia 88 mistrzostw Polski na podium stawali jeszcze: Przemysław Czajkowski, Sebastian Smoliński, Karolina Gronau oraz sztafeta AZS UMCS Lublina na 4 x 100 metrów. Ten pierwszy w konkursie rzutu dyskiem był drugi i musiał uznać wyższość jedynie Piotra Małachowskiego.

Zawodnik AZS AWF Biała Podlaska mógł się pochwalić rezultatem 63,47 m, a zwycięzca miał 66,89. Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Robertowi Urbankowi z MKLA Łęczyca – 62,85 m. Smoliński był trzeci na 800 m z czasem 1.47,87. Wygrał bezkonkurencyjny Adam Kszczot, z wynikiem 1.46,53. Tym razem wicemistrzostwem musiała się też zadowolić Gronau. Zawodniczka Startu uzyskała taką samą wysokość – 1,89 m, jak Izabela Mikołajczyk.

Trzecia Kamila Stepaniuk osiągnęła rezultat 1,66 m. Sztafeta AZS UMCS uplasowała się na trzeciej pozycji z czasem 40,32, a przegrała z Podlasiem Białystok (40,06) i AZS AWF Kraków (40,22). Lublinianie wystąpili w składzie: Mateusz Biegajło, Paweł Dzikowski, Rafał Koszyk oraz Robert Matuszak.

W sumie na zawodach w Bielsku-Białej lekkoatleci z naszego regionu wywalczyli dziewięć medali.