Pięć medali juniorów w Mistrzostwach Polski

» powrót do aktualności
dodano: 2012-11-19

Udany występ reprezentantów województwa lubelskiego w MPJ rozegranych w Katowicach-Szopienicach.

Mistrzyniami Polski zostały Patrycja Kłos z GOK Koroszczyn, Marlena Polakowska z POM Iskry Piotrowice i Marlena Chudzik z Unii Hrubieszów.

Srebrne medale wywalczyli Agnieszka Kuczmaszewska z Agrosu Zamość i Mateusz Skulimowski z MULKS Terespol. Blisko miejsca na podium, w kategorii 85 kg był także inny zawodnik z Terespola Dawid Nazaruk, który brąz przegrał o cztery kilogramy.

Kategorię 48 kg zdominowały Patrycja Kłos i Agnieszka Kuczmaszewska. Obie osiągnęły w dwuboju 113 kg. Kłos wyrwała 48 kg i podrzuciła 65 kg. Kuczmaszewska zakończyła rwanie na 50 kg, a podrzut na 63 kg. O mistrzostwie Polski rozstrzygnęła waga ciała zawodniczek. Lżejszą o pół kilograma okazała się sztangistka z Koroszczyna.

W kategorii 53 kg Marlena Polakowska zdeklasowała rywalki wygrywając z przewagą aż 16 kg nad wicemistrzynią Magdaleną Mędzą z WLKS Siedlce (114 kg w dwuboju).
Pozostałe wyniki: kobiety: kat. 53 kg: 1. Marlena Polakowska (POM Iskra Piotrowice) – 130 kg (58 + 72) * kat. 63 kg: 1. Marlena Chudzik (Unia Hrubieszów) – 132 kg (60 + 72) * mężczyźni: kat. 50 kg: 2. Mateusz Skulimowski (MULKS Terespol) – 155 kg (70 +85).