0-81 525-77-60

MPJ Zapasy - styl wolny - Spiczyn 2013

» powrót do aktualności
dodano: 2013-05-09

W dniach od 19 do 20 kwietnia 2013 r. w Krasnymstawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach – styl wolny. Ogromnym sukcesem zakończyli rywalizację zawodnicy „ISKRY” Spiczyn zdobywając aż 3 medale, co w historii tego klubu i pozostałych klubów z naszego województwa, jest najlepszym wynikiem. Hubert Mazurek zdobył złoty medal w kategorii 84 kg

i chcielibyśmy zaznaczyć, że jest to dla niego kolejny tytuł Mistrza Polski.

W ubiegłym roku zwyciężył w kategorii 74 kg i mimo zmiany kategorii wagowej, nie dał szans swoim przeciwnikom.

Doskonale spisali się również Bartłomiej Żuraw, zdobywając III miejsce

i brązowy medal w kategorii 66 kg i Andrzej Hermanowski, także III miejsce

i brązowy medal w kategorii 96 kg. Wszyscy zawodnicy są członkami kadry narodowej juniorów w zapasach – styl wolny i stypendystami Powiatu Łęczyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe za rok 2012.

LKS „ISKRA” Spiczyn zajęła IV miejsce w Polsce w punktacji drużynowej, przegrywając jednym punktem z WKS Śląsk Milicz. Dzięki ogromnemu wkładowi „ISKRY”, województwo lubelskie zajęło I miejsce w rywalizacji województw, wyprzedzając zachodnio-pomorskie i mazowieckie. Wspaniały występ Huberta, Bartka i Andrzeja daje ogromne nadzieje

na sukces w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które we wrześniu 2013 r. odbędą się w Spiczynie. Tutaj właśnie miejscowa „ISKRA” będzie chciała odnieść kolejny sukces we własnej hali i przy swojej publiczności.