0-81 525-77-60

„ISKRA” Spiczyn Drużynowym Wicemistrzem Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym

» powrót do aktualności
dodano: 2013-10-02

Turniej finałowy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym odbył się w Spiczynie w sobotę – 21 września 2013 r.

Wystartowało w nim pięć najmocniejszych ekip naszego kraju w tej kategorii wiekowej. Miejscowa „ISKRA” była blisko sprawienia niespodzianki.

W decydującym meczu przegrała jednak 4:5 z faworyzowaną Slavią Ruda Śląska i ostatecznie musieli zadowolić się wicemistrzostwem Polski, co jest ogromnym sukcesem i prestiżem.

O srebrnych medalach dla „ISKRY” przesądziła wygrana 5:4 w spotkaniu

z Mazowszem Teresin, które tym samym zajęło trzecie miejsce w zawodach. Czwartą lokatę wywalczył drugi reprezentant woj. lubelskiego na tych mistrzostwach – LMKS Krasnystaw, zaś na piątej pozycji uplasował się

AKS Białogard.

Zmaganiom młodych zapaśników w sali gimnastycznej Gimnazjum

w Spiczynie im. Jana Pawła II z uwagą przyglądali się : Adam Niwiński – Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Mirosław Krzysiak – Wójt Gminy Spiczyn

i Marek Garmulewicz, który czterokrotnie startował w Igrzyskach Olimpijskich, a w swoim dorobku ma też trzy tytuły mistrza Europy i jeden wicemistrza świata. Pan Marek jest obecnie trenerem kadry narodowej juniorów, a także prezesem Slavii.

W sumie w turnieju zaprezentowało się 54 zawodników, z czego 30

to reprezentanci kraju i medaliści mistrzostw Polski. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, mecze były zacięte, a drużynę gospodarzy wspierało wielu kibiców.

W zespole „ISKRY” pod przewodnictwem trenera Tomasza Żurawia

na srebrne medale zapracowali : Łukasz Rusiński (kat. 46 kg), Konrad Rusiński (50 kg), Marcin Kijko (55kg), Adrian Dylon i Sebastian Chodun (obaj 60 kg), Bartłomiej Żuraw, Norbert Prewencki (obaj 66 kg), Patryk Pachuta (74 kg), Hubert Mazurek (84 kg), Andrzej Hermanowski (96 kg) i Rafał Skrzypiec

(120 kg).

Dodatkowo Hubert Mazurek został razem z Tomaszem Kitelem (Slavia) uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Gratulujemy trenerowi oraz zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.