Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

CEMENT – GRYF KLUBOWYM MISTRZEM POLSKI

» powrót do aktualności
dodano: 2014-01-31

Cement-Gryf Chełm z imponującą  przewagą punktową pokonał wszystkie krajowe drużyny zdobywając Puchar Klubowego Mistrza Polski w zapasach kobiet. Chełmskie zawodniczki pod wodzą trenera Dariusza Kucharskiego w ogólnopolskich zawodach zgromadziły łącznie 1379,5 pkt. Drugie miejsce  na podium wśród najlepszych klubów  zajął AZS AWF Warszawa przegrywając z chełmskim klubem różnicą 645,5 pkt. Na trzecim miejscu w kraju uplasował się Grunwald Poznań z 530 punktami. W rankingu na najlepszą zapaśniczkę 2013 roku reprezentantka Cementu – Gryfa Katarzyna Krawczyk zajęła wysoką trzecią lokatę. Na podstawie ubiegłorocznych sukcesów Polski Związek Zapaśniczy ustalił skład kadr narodowych na 2014 rok. Największą grupę kadrowiczek  wśród wszystkich klubów z terenu całego kraju stanowię reprezentantki  Cementu-Gryfa Chełm. W tym roku centralnym szkoleniem objętych zostanie 26 zawodniczek chełmskiego klubu.

W grupie kadetek /15-17 lat/ powołania otrzymały:  Sikorska Klaudia, Świeczak Maria, Oleszczuk Patrycja, Serwata Natalia, Czochara Karolina, Struszewska Dorota, Kister Marlena, Roman Paulina.

Grupa juniorek/18-20lat/: Szafrańska Klaudia, Piersa Alicja, Stysło Joanna, Świeczak Joanna, Misiura Monika, Federowicz Beata, Klemm Klaudia, Konarska Karina, Urbanowicz Anna.

W najstarszej grupie- seniorek/  powyżej 20 / na liście najlepszych polskich zawodniczek objętych centralnym szkoleniem z zawodniczek Chełma znalazły się : Krawczyk Katarzyna, Głąb Angelika, Kędrak Monika, Maleszka Weronika, Krawczyk Karolina, Dytrych Angelika, Wieczerza Karolina, Synówka Marlena, Janik Aleksandra.

W zapasach –styl klasyczny  z chełmskich zawodników kadrę Polski  w grupie kadetów  zasilą: Michał Biskupski, Jacek Pokraka, Gajewski Adrian, Kamiński Patryk i Romanowski Maciej. Do grupy juniorów  dołączyli Mielniczuk Grzegorz, Babiej Marcin i Oleszczuk Paweł.

Marcin Kunysz, Mateusz Bierzanowski i Piotr Główka zakwalifikowani zostali do kadry seniorów. Wszystkie grupy objęte zostaną perspektywicznymi programami przygotowań do najważniejszych imprez w 2014, a w szczególności do Mistrzostw Świata i Europy. Najstarsza grupa kadrowiczów od stycznia 2014 roku przygotowywać  się będzie przede wszystkim do kontynentalnych i interkontynentalnych  eliminacji, które mają na celu  wyłonienia najlepszych zawodników i zawodniczek  do startu w Igrzyskach Olimpijskich  Rio de Janeiro 2016r. Najlepsi zapaśnicy i zapaśniczki ze wszystkich kontynentów o olimpijskie paszporty stoczą pierwszą rywalizację już za 19 miesięcy. Duże szanse na start w  najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii  ma najlepsza chełmska zapaśniczka czterokrotna medalistka Mistrzostw Europy Katarzyna Krawczyk.

 

Partnerzy

realizacja: eBest.pl