Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

Miłocin wyróżniony w konkursie Sportowa Gwiazda

» powrót do aktualności
dodano: 2014-11-14

Nowopowstały Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Olimp Miłocin wygrał 4 tys. zł w konkursie ministra sportu i turystyki pn. „Sportowa Gwiazda”

To nagroda za wzorową organizację Święta Sportu Powszechnego, które odbyło się w Miłocinie w maju.

W imprezie uczestniczyło ponad pół tysiąca osób: dzieci, młodzież i dorośli z terenu gmin Jastków, Wojciechów, Nałęczów i Bełżyce. Uroczystość uświetniła swoim przybyciem paraolimpijka Wiesława Wolak, łuczniczka ICSiR Start Lublin, która brała udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach (2004 r.) i Pekinie (2008).

– To wyróżnienie, a wręcz sukces, cieszy nas tym bardziej, że dopiero w tym roku rozpoczęliśmy naszą działalność – mówi Marek Wieczerzak, prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Miłocin.

– Nasz projekt zajął 21. miejsce w Polsce, dzięki czemu przyznano nam nagrodę w wysokości 4 tysięcy złotych. Pieniądze te przeznaczymy na zakup kilkudziesięciu piłek do piłki nożnej, ręcznej oraz siatkówki. Zakupimy również zestaw do gry w unihokeja. Cały ten sprzęt trafi do dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miłocinie, z którą współpracujemy.

To właśnie uczniowie tej szkoły, zarówno obecni jak też byli, brali czynny udział w organizacji Święta Sportu Powszechnego.

– Nasza placówka nosi imię Polskich Olimpijczyków, a to do czegoś zobowiązuje – podkreśla Joanna Kaznowska, dyrektor SP w Miłocinie. – Dzięki władzom gminy Wojciechów mamy u siebie piękny, nowy kompleks sportowy i grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Dlatego chętnie włączamy się w różnego rodzaju inicjatywy promujące ruch i zdrowy styl życia.

Współorganizatorem imprezy było również stowarzyszenie „U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina. – Włączyliśmy się do tego projektu organizując Sportowy Turniej Miast i Gmin, który robimy co roku już od kilku lat – tłumaczy Krzysztof Górecki, prezes stowarzyszenia.

Konkurs „Sportowa Gwiazda” organizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki za pośrednictwem Krajowego Zrzeszenia LZS. Jego zdaniem jest wyłonienie najlepszych projektów upowszechniających sport dla wszystkich w środowisku wiejskim. LUKS Olimp Miłocin został doceniony jako jedno z 23. stowarzyszeń w Polsce i jedno z dwóch w woj. lubelskim (drugim jest GLKS Granica Lubycza Królewska).

Jutro na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu. Zaproszenie do stolicy dostała trzyosobowa reprezentacja klubu z Miłocina. Oprócz ogłoszenia wyników i wręczenia nagród honorowych organizatorzy przewidzieli też zwiedzanie Stadionu Narodowego z przewodnikiem.

źródło - dziennikwschodni.pl

Partnerzy

realizacja: eBest.pl