Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

MultiSport - Lubelskie daje dobry, sportowy przykład

» powrót do aktualności
dodano: 2015-03-18

W Lublinie spotkali się trenerzy, instruktorzy i nauczyciele w-f z całego województwa, aby podsumować ubiegłoroczną edycję ministerialnego programu MultiSport

W konferencji, która odbyła się wczoraj w Starostwie Powiatowym przy ul. Spokojnej wzięło udział w sumie blisko 125 osób zaangażowanych w realizację ogólnopolskiego programu MultiSport, mającego na celu propagowanie aktywności fizyczne wśród dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych.

Dzieje się tak m.in. dzięki systematycznym zajęciom pozalekcyjnym i pozaszkolnym. Operatorem programu na terenie woj. lubelskiego jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, którym od wielu już lat kieruje Józef Poterucha

Wśród gości na konferencji pojawili się: wicemarszałek woj. lubelskiego Krzysztof Grabczuk i członek zarządu Arkadiusz Bratkowski, a także Dariusz Buza, dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki. 


– Musimy inwestować w takie programy jeśli chcemy mieć sport wyczynowy i sport powszechny na wysokim poziomie – powiedział Krzysztof Grabczuk.

– Każda złotówka zainwestowana w sport to, według badań z różnych krajów, od czterech do sześciu złotych zwrotu do budżetu. To mniejsze nakłady na służbę zdrowia, na walkę z alkoholizmem czy narkomanią. Ludzie aktywni fizycznie są zdrowsi i w mniejszym stopniu korzystają z usług szpitali, a sport odciąga ich od nałogów. Poza tym, w naszym województwie mamy dobrą bazę sportową i musimy to wykorzystać – dodał.

Wszyscy obecni na wczorajszej konferencji podpisali nowe umowy na prowadzenie zajęć w ramach programu MultiSport. W tym roku, w porównaniu do poprzedniego, liczba nauczycieli, trenerów i instruktorów wzrosła o ok. 50. 

– Gratuluję województwu lubelskiemu, bo może pochwalić się w tym roku rekordową w skali całego kraju liczbą 97 gmin biorących udział w tym projekcie – podkreślił Dariusz Buza. – To 2,5 tys. dzieci, które aktywizujecie. Dzięki temu wzrosła też kwota dofinansowania na realizację zadań z 300 tys. zł na 630 tys. To drugi wynik w Polsce, bo więcej o 76 tys. zł dostaje tylko woj. mazowieckie. To spory potencjał – zakończył.

Marek Wieczerzak - www.dziennikwschodni.pl

zobacz zdjęcia z konferencji

Partnerzy

realizacja: eBest.pl