Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

We wtorek rozpoczyna się wyścig kolarski imienia pułkownika Skopenki

» powrót do aktualności
dodano: 2012-05-11

Blisko setka kolarzy rozpocznie we wtorek ściganie w 56. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej imienia pułkownika Skopenki. W peletonie pojawi się grupa z województwa lubelskiego – Pogoń Mostostal Puławy.

– Jest to dla nas jeden z ważniejszych wyścigów w sezonie. Liczymy, że uda nam się powalczyć o zwycięstwo, choć zdajemy sobie sprawę, że kandydatów do końcowego triumfu jest wielu – powiedział Adam Wojewódka, trener Pogoni, która wystawi dwie drużyny.

Oprócz puławian na starcie w Łucku stanie jeszcze sześć innych polskich ekip, w tym młodzieżowa kadra narodowa. Nie zabraknie również drużyn zagranicznych, głównie z Ukrainy, Białorusi i Rosji. – W tym roku obsada jest bardzo silna.

Tradycyjnie trzeba uważać na Ukraińców, którzy potrafią dogadać się między sobą i jechać na jednego zawodnika – tłumaczy Wacław Słomkowski, dyrektor wyścigu.
Na kogo powinni zwracać uwagę kibice w województwie lubelskim?

Przede wszystkim na Grzegorza Habę, uczestnika młodzieżowych mistrzostw Europy. Młody puławianin nie pojedzie jednak w barwach Pogoni, ale w składzie reprezentacji Polski.

Warto przyjrzeć się bliżej postawie Wojciecha Wręgi i Pawła Kistera. Obaj spisywali się znakomicie podczas kwietniowych wyścigów w zachodniej Polsce. – Kolarstwo to sport bardzo nieprzewidywalny.

Uważam, że tym razem ten wyścig wcale nie musi rozstrzygnąć się na Ukrainie. Bardzo wymagający będzie czwarty etap, gdzie znajduje się kilka podjazdów. Być może jednak tym razem decydująca będzie jazda indywidualna na czas? – zastanawia się Słomkowski.

W tym roku zwycięzca może liczyć na znacznie mniejsze pieniądze, niż w poprzednich edycjach. Pula nagród w całym wyścigu wynosi prawie 40 tys. zł, a zwycięzca zgarnie 10 procent tej sumy.

– Niestety, wszystkie środki dużych firm idą na promocję podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej. My również musieliśmy dopasować się do Euro, dlatego przyspieszyliśmy start wyścigu. Dlaczego kolarze będą ścigać się tylko po Roztoczu? Stało się tak na prośbę uczestników, którzy w ten sposób będą mogli zaoszczędzić parę groszy. Benzyna przecież w ostatnim czasie bardzo zdrożała – tłumaczy Słomkowski.

15 maja: Łuck – Łuck (140 km) * 16 maja: Łuck – Łuck (150 km) * 17 maja: Łuck – Włodzimierz Wołyński (125 km) * 18 maja: Tomaszów Lubelski – Tyszowce – Tomaszów Lubelski (170 km) * 19 maja: Tomaszów Lubelski – Łosiniec – Tomaszów Lubelski (18 km, jazda indywidualna na czas) * 19 maja: Tomaszów Lubelski – Ciotusz Nowa – Tomaszów Lubelski (125 km) * 20 maja: Tomaszów Lubelski – Hrubieszów – Tomaszów Lubelski (134 km).

www.dziennikwschodni.pl

 

Partnerzy

realizacja: eBest.pl