Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

59 Wyścig. Wystartowali. Dwóch zwycięzców pierwszego dnia

» powrót do aktualności
dodano: 2015-06-03

Rozpoczęliśmy wielkie ściganie podczas 59 Międzynarodowego Wyścigu Przyjaźni Polsko Ukraińskiej. Na początek ładna ceremonia otwarcia na przepięknym zamojskim starym rynku. Miłe słowa od Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka, brawa od kibiców i zaczęło się wielkie ściganie.

Kolarze mieli do przejechania 158 km trasę z Zamościa poprzez Szczebrzeszyn, Frampol, Wysokie, Zakrzew i powrót do Zamościa.

Wiele razy próbowano rozerwać peleton i sporo się działo ale ostatecznie spora grupa wpadła na metę na rynku w Zamościu. Najszybicej zrobił to Tobiasz Pawlak reprezentujący barwy KTK Kalisz. Tuż za nim na kresce zameldował się Michał Michciński ze Stali Grudziądz a na trzeciej pozycji uplasował się ukraiński kolarz Vladyslav Kremiński.

Ta kolejność to kolejność na etapie, ale zwyciężców mamy dwóch, bowiem I etap był jednocześnie Mistrzostwami Zrzeszenia LZS ze startu współnego i tu Mistrzem został drugi na mecie Michał Michciński - Stal Grudziądz.

Sporo ciekawych emocji, dużo ścigania a to dopiero początek. W środę cały dzień na rowerze. Najpier czasówka, potem etap - warto wpaść do Zamościa i okolić i obserwować rywalizację kolarzy.

 

Fotki na facebook.com/WZLZSLublinZałączniki do pobrania:
Ietap.docx

Partnerzy

realizacja: eBest.pl