Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

Wyścig już w Polsce. Nasi na czele

» powrót do aktualności
dodano: 2012-05-18

Po trzech dniach pobytu na Ukrainie i ściganiu w trudnych deszczowych warunkach kolarze i kolumna 56 Międzynarodowego Wyścigu kolarskiego Skopenki wjechała do pięknego i urokliwego Tomaszowa Lubelskiego. To tu i w okolicach do niedzieli toczyć się będzie rywalizacja o zwycięstwo w tegorocznej edycji.

61 kolarzy wystartowało we wtorek na 160 km etapie Łuck – Łuck. Po trudnej rywalizacji najlepsi okazali się trzej polscy zawodnicy. Zwycięstwo na otwarcie wyścigu zanotował Łukasz Wiśniowski (reprezentacja Polski). Pół minuty za nim na mecie zameldował się jego kolega Mateusz Nowak. Na trzecim miejscu przyjechał kolarz reprezentujący grupę kolarską Mostostal Puławy - Paweł Kister.

Drugiego dnia na 146 kilometrowej trasie Łuck – Łuck ściganie było bardzo emocjonujące. Gospodarze, a wśród nich wiodący prym kolarze z grupy Kolls starali się bardzo odebrać prowadzenie zawodnikom z Polski. Na metę wpadła grupa w której najszybszy był znów reprezentant Polski Mateusz Nowak. Z czasem zwycięscy sędziowie zakwalifikowali jeszcze 13 kolarzy. Drugie miejsce przypadło Dmytro Popovowi z Kollsa a na trzecim miejscu podium stanął kolejny reprezentant Polski – Michał Kadrzyński.

Po dwóch etapach na pierwszych trzech miejscach sytuacja wyglądała następująco;

  1. Nowak Mateusz (reprezentacja Polski)

  2. Nowaczek Mateusz (reprezentacja Polski) +00.11

  3. Dmytro Popov (Kolls) +00.15

Trzeci dzień pobytu na Ukrainie bardzo niemiło zaskoczył wszystkich. Pogoda iście jesienna, Kilka stopni na plus a na dodatek silne powiewy wiatru i zacinający mocno deszcz na pewno nie ułatwiał kolarzom ścigania się na trasie 74 km z Łucka do Włodzimierza Wołyńskiego.

W tak trudnych warunkach najlepiej poradzili sobie kolarze z Polski. Zwyciężył w czternastoosobowej grupie Mateusz Nowaczek, drugie miejsce przypadło Pawłowi Kisterowi z Mostostalu Puławy a trzeci był Jacek Kirpsza reprezentujący drugą drużynę Mostostalu.

Tak zakończyły się zmagania na Ukrainie a kolarze wraz z barwną kolumną wyścigu przekroczyli granicą z Polską. Do kraju jako lider wjechał Mateusz Nowaczek, drugą lokatę po trzech etapach zajmował kolega z reprezentacji Mateusz Nowak z pięciosekundową stratą a na trzecim miejscu do Polski wjechał Grzegorz Haba (także kadra Polski) – 23 sekundy straty do lidera.

W piątek w Tomaszowie przed popołudniowym startem odbyła się krótka uroczystość powitania kolarzy na ziemi Polskiej a następnie w lekkich promieniach słońca przy temperaturze plus 14 stopni kolarze wyruszyli na 4 etap. Etap trwa, czekamy na rozstrzygnięcia. O wynikach poinformujemy po godzinie 21 – 22 (gdy otrzymamy komunikat sędziowski).

Partnerzy

realizacja: eBest.pl