Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

V Powiatowe Biegi Uliczne "Biegaj z Nami"

» powrót do aktualności
dodano: 2015-10-01

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie V Powiatowe Biegi Uliczne "Biegaj z Nami". Jesienna aura sprzyja takiej formie spędzenia na sportowo czasu więc wszyscy, którzy czują moc, siłę, chcą sprawdzić się rywalizacji biegowej powinni zapisać termin 4 październik (niedziela). 

Na trasie Walentynów – Krzczonów odbędą się V Powiatowe Biegi Uliczne "Biegaj z nami". Ta sportowa inicjatywa tradycyjnie połączona będzie z oddaniem do użytkowania nowo wyremontowanej drogi – tym razem będzie to prawie 5 kilometrowy odcinek drogi Walentynów – Pamięcin – Pustelnik w gminie Krzczonów, zniszczony przez ulewne deszcze.

Biegi zostaną przeprowadzone w trzech kategoriach:

I Biegi sztafetowe uczniów (5x500), uczestnikami biegów sztafetowych uczniów mogą być reprezentacje chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu lubelskiego.

II Biegi sztafetowe osób reprezentujących gminy z terenu powiatu lubelskiego oraz Starostwo Powiatowe w Lublinie (5 x 500 m), w biegu mogą uczestniczyć kobiety i mężczyźni, którzy ukończyli 25 lat (pracownicy urzędów gmin, instytucji gminnych z wyłączeniem szkół, radni gmin i powiatu, sołtysi) reprezentujący gminy z terenu powiatu lubelskiego (w składzie sztafety - minimum 2 kobiety).

III Bieg główny (2 500 m), w biegu mogą uczestniczyć kobiety i mężczyźni, którzy ukończyli 16 rok życia i nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do biegu wytrzymałościowego.

38 sztafet szkolnych i 6 sztafet samorządowych zapowiedziało udział w V Powiatowych Biegach Ulicznych „Biegaj z nami”, które odbędą się w niedzielę 4 października na nowowyremontowanym odcinku drogi Walentynów – Pamięcin – Pustelnik w gminie Krzczonów.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się 11 sztafet (6 męskich i 5 żeńskich), gimnazja zaś reprezentować 12 sztafet chłopców i 15 sztafet dziewcząt. Oprócz uczniów na trasę wybiegną także samorządowcy. Swój udział zgłosiło 6 drużyn reprezentujących: Urząd Gminy Bełżyce, Urząd Gminy Głusk, Urząd Gminy Zakrzew, Urząd Gminy Krzczonów, Starostwo Powiatowe w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin jako goście.

W ramach V Powiatowych Biegów Ulicznych odbędzie się też bieg główny na dystansie 2,5 km. Chęć uczestnictwa w biegu będzie można zgłosić na miejscu, w punkcie informacyjnym usytuowanym przy szkole podstawowej w Krzczonowie (meta biegu).

Zgłoszenia do biegu głównego będą przyjmowane w dniu zawodów przed biegami sztafetowymi od godz. 14.00 do godz. 15.00 w punkcie informacyjnym usytuowanym przy szkole podstawowej w Krzczonowie (meta). Lista zgłoszenia do biegu głównego (załącznik nr 5).


Miejscem rozpoczęcia biegów jest las przy trasie ulicznej Walentynów, meta zaś przewidziana została przy szkole podstawowej w Krzczonowie.
 

Partnerzy

realizacja: eBest.pl