Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

Olimpiada Turystyczna w Dęblinie

» powrót do aktualności
dodano: 2016-10-20

W dniu 18.06.2016 roku w Dęblinie odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. Głównym organizatorem zawodów było ZSZ nr 2 w Dęblinie i MULKS Libero Dęblin ale zawody rozpoczęły się w Stężycy na obiekcie Wyspa Wisła. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mogli podziwiać przepiękny krajobraz terenów nadwiślańskich powiatu ryckiego. Na rozpoczęciu eliminacji obecna była Przewodnicząca Rady Powiatu Ryki p. Hanna Czerska Gąsiewska, która uroczyście powitała gości. Z ramienia LZS gości powitali Honorowy Sekretarz RW LZS w Lublinie Elżbieta Orzechowska, Skarbnik RW LZS w Lublinie Teresa Paczkowska oraz sekretarz RW LZS w Lublinie Dariusz Piwoński.
O godzinie 10.00 ruszyła rywalizacja. W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z kartografią – musieli odczytać dane z mapy i narysować profil terenu. W drugiej kolejności uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o Podhalu – w jego zakres wchodziły: znajomość szlaków i szczytów górskich, znanych osobowości oraz historii związanych z tym regionem. Po dwóch testach przyszedł czas na trzeci. Tym razem związanym z hasłem tematycznym konkursu, czyli Słowacją. Uczniowie, aby zdać dobrze ten egzamin musieli wykazać się wiedzą z administracji, systemu politycznego i geograficznego naszego południowego sąsiada. Po zakończeniu prac pisemnych nadeszły etapy ,,w terenie”. Wszyscy uczestnicy musieli przejść czterokilometrową przepiękną trasę ze Stężycy do Dęblina. Ścieżka prowadziła wzdłuż wału nadwiślańskiego. Podczas wędrówki uczestnicy musieli wykonać trzy krótkie testy na trzech punktach kontrolnych. Pierwszy test dotyczył pierwszej pomocy, drugi Unii Europejskiej natomiast trzecim zadaniem było wymierzenie odległości „na oko”. Po przejściu wyznaczonego szlaku uczniowie mogli udać się na posiłek w warsztatach szkolnych ZSZ nr 2 w Dęblinie.
W olimpiadzie brało udział pięć szkół: ZSZ nr 2 w Dęblinie, ZO Róża Stara, ZSZ nr 1 w Dęblinie, ZS im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach oraz poza konkurencją, chcąc zapoznać się ze specyfiką zawodów, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Leopoldowie. Zawodnicy ZSZ nr 2 w Dęblinie nie byli zbyt gościnni i wygrali większość konkurencji.
Wyniki klasyfikacji szkół wyglądały następująco:
1. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie
2. Zespół Oświatowy Róża Stara
3. Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach
4. Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie
5. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie
Wyniki klasyfikacji indywidualnej wyglądały następująco
1.Drużyna Zespołu Oświatowego Róża Stara
2. Klaudia Jasek, Jakub Kopera – ZSZ nr 2 w Dęblinie
3. Agnieszka Kucułyma, Aleksandra Langwińska – ZSZ nr 2 w Dęblinie
4. Klaudia Reda, Patrycja Maraszek – ZSZ nr 2 w Dęblinie
5.Mikołaj Majchrzak, Damian Jerzo– ZSZ nr 2 w Dęblinie
6.Jakub Kopeć, Szymon Stosio – ZSZ nr 2 Libero w Dęblinie
Sześć najlepszych duetów otrzymało nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki. Nagrody wręczał starosta rycki Pan Stanisław Jagiełło, burmistrz miasta Dęblin Pani Beata Siedlecka, Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Hanna Czerska Gąsiewska, honorowy sekretarz RW LZS Pani Elżbieta Orzechowska oraz dyrektor ZSZ nr 2 w Dęblinie Pani Mariola Sulima.

Trzy najlepsze szkoły i duety otrzymały pamiątkowe puchary.

Organizatorzy składają podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Rykach, Urzędu Miasta w Dęblinie oraz bardzo gorąco menedżerom Wyspy Wisła za pomoc w organizacji imprezy wojewódzkiej.

opisali: Klaudia Reda i Jakub KoperaZałączniki do pobrania:
Olimpiada zest końcowe.ods

Partnerzy

realizacja: eBest.pl