Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

Alfa Radzyń Podlaski skazywana jest na degradację

» powrót do aktualności
dodano: 2012-06-20

Przyszły sezon zanosi się na znacznie trudniejszy dla drużyn tenisistów stołowych z naszego regionu. Wielkie kłopoty z utrzymaniem w ekstralidze może mieć Alfa Radzyń Podlaski.

– Czekamy na decyzje Urzędu Marszałkowskiego i Banku Spółdzielczego dotyczące finansowania naszego klubu – mówi trenerDariusz Wierzchowski.

– To od tych kwestii zależy, o co będziemy grali w nadchodzącym sezonie. Sprawy transferowe można załatwiać tylko do końca czerwca. Jeśli sprawa znacznie się przeciągać, wówczas sprowadzę zawodników słabszych, ale takich, na których Alfę będzie stać. A to może oznaczać spadek.

Radzynianie w ubiegłych rozgrywkach otarli się o medal. Teraz przez wielu ekspertów skazywani są na degradację. Na pewno w Alfie zabraknie dotychczasowego lidera Radka Mrkvicki, który wybrał ofertę Gorzovii Gorzów Wlkp.

Czech był jednak lojalny wobec poprzedniego klubu, ponieważ do końca czekał na rozwój wydarzeń. A gdy okazało się, że w Radzyniu Podlaskim nie uda się uzbierać odpowiedniego budżetu, wybrał propozycję innego klubu.

Ponadto Dariusz Wierzchowski zrezygnował z usług Marcina Kusińskiego, który bardzo rozczarował. Nowych zespołów szukają sobie Jacek Nowokuński i Wenliang Xu.

Ten pierwszy rozgląda się za pracą w pierwszej lidze, a Chińczyka najprawdopodobniej skusił Dekorglass Działdowo. Oficjalne decyzje zapadną do 25 czerwca, bo wtedy zawodnik poleci na urlop do swojego kraju. Na razie wiadomo tylko, że do Alfy przymierzany jest Łukasz Nadolski. On jednak nie zagwarantuje utrzymania, bo poziom w ekstralidze będzie bardzo wysoki.

wybrane z www.dziennikwschodni.pl - autor - Artur Ogórek

Partnerzy

realizacja: eBest.pl