Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

Filip Maciejuk z Pogoni Mostostal z brązowym medalem MŚ!

» powrót do aktualności
dodano: 2017-09-20

Dużą niespodziankę podczas mistrzostw świata w norweskim Bergen sprawił zawodnik z Puław. Filip Maciejuk stanął na najniższym stopniu podium w jeździe indywidualnej na czas, w kategorii juniorów

Kolarz Pogoni Mostostal rozpoczął swój start spokojnie. Pierwszy pomiar czasu nie wskazywał, że może się znaleźć w najlepszej trójce, bo był dopiero 20 w stawce. Błyskawicznie wyprzedzał jednak rywali. Drugi pomiar czasu? Maciejuk był już szósty. Co najważniejsze, finiszował w wielkim stylu i ostatecznie wywalczył trzecie miejsce.

Trasę liczącą 21,1 km reprezentant Biało-Czerwonych pokonał w czasie 28:15,44. Do triumfatora, Brytyjczyka Thomasa Pidckocka zabrakło mu tylko 13 sekund. Drugi był Włoch Antonio Puppio. Inny z Polaków, Damian Papierski zakończył zmagania na 31 miejscu.

– Nie wierzę, że stanąłem na podium i chyba jeszcze długo w to nie uwierzę. Marzyłem o tym medalu i bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się osiągnąć taki sukces – mówi Filip Maciejuk w rozmowie z Eurosportem.

– Trzecie lokata na mistrzostwach świata to wielkie osiągnięcie, ale oczywiście zawsze pozostaje niedosyt – dodawał zawodnik klubu z Puław. Wyjaśniał także, że idealnie wykonał założenia taktyczne. – Ważny był w szczególności początek jazdy. Musiałem się zatroszczyć o to, by rozłożyć siły tak, by nie zabrakło ich w końcówce. Na szczęście wszystko poszło, jak powinno i z tego jestem bardzo zadowolony.

 

źródło - www.dziennikwschodni.pl

Partnerzy

realizacja: eBest.pl