Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

Józef Poterucha nadal szefem LZS w województwie lubelskim

» powrót do aktualności
dodano: 2012-03-30

Kilkugodzinne obrady nie przyniosły niespodzianek. Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Lublinie został ponownie Józef Poterucha. To jego czwarta z rzędu kadencja. Potrwa do 2015 roku.

Działacze Ludowych Zespołów Sportowych z całego województwa zjechali do Lublina w niedzielę. XVII zjazd delegatów zrzeszenia LZS odbył się przy niemal stuprocentowej frekwencji, bo na 88 delegatów zabrakło tylko dwóch.

Głównym punktem był wybór nowych władz organizacji. Niespodzianki nie było. Ścisłe kierownictwo praktycznie się nie zmieniło. Szefem po raz kolejny został Józef Poterucha, a jego zastępcami: Wacław Słomkowski, Konrad Firek i Zbigniew Radziejczuk.

Funkcję sekretarza zachowała Elżbieta Orzechowska. Jedyna roszada nastąpiła na stanowisku skarbnika. Arkadiusza Maksymiuka zmieniła Teresa Paczkowska. Do prezydium weszli też Jan Kijka, Zygmunt Kusiak, Ryszard Nilipiuk i Janusz Wilczek.

Nie zabrakło wyróżnień dla najbardziej zasłużonych. Najwyższe odznaczenie – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – dostał Wacław Słomkowski.

Złote Krzyże Zasługi odebrali z kolei Krzysztof Pszenniak i Janusz Wilczek.

– Minione cztery lata potwierdziły naszą dominację, bo każdego roku zajmowaliśmy pierwsze miejsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży klubów LZS z całej Polski – podkreśla Słomkowski.

– Z kolei Agros Zamość cztery razy z rzędu wygrał rywalizację wśród wszystkich klubów, nie tylko tych zrzeszonych u nas. W naszym województwie najlepsze wyniki osiągali sportowcy z powiatu tomaszowskiego oraz z gminy Tyszowce.
Co dalej? – Mamy bardzo ambitne plany – mówi Józef Poterucha.

– Chcemy utrzymać stan posiadania w granicach 25-27 tys. członków. Dodatkowo zamierzamy powołać rady we wszystkich powiatach. Podjęliśmy też decyzję o współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Będziemy zachęcać do uprawnia sportu strażaków ze środowisk wiejskich.

Zrzeszenie będzie też konytunować dotychczasowe projekty m.in. turnieje dla dzieci i młodzieży „Piłkarska Kadra Czeka”, zawody szachowe „O Złotą Wieżę”, Grand Prix w tenisie stołowym, wyścig kolarski przyjaźni polsko-ukraińskiej, czy igrzyska sportowo-rekreacyjne. – Nowością będą małe mistrzostwa w grach zespołowych. Chcemy też zagospodarować Orliki i hale w gminach tak żeby tętniły życiem – dodaje Poterucha.

Działaczy LZS czeka teraz zjazd krajowy organizacji, który odbędzie się 26 maja w Warszawie. Pojedzie tam 18 delegatów z woj. lubelskiego.

LZS POHULA W SIECI
Niedzielny zjazd potwierdził, że w środowisku LZS nie ma podziałów. Część działaczy ma jednak żal do władz o brak promocji.

– Strona internetowa jest źle prowadzona, prawie martwa. Brak tam aktualności, wyników zawodów, widnieją tam stare informacje – skarży się jeden z nich. Szef LZS przyznaje rację i zapowiada zmiany.

– Myślę, że już w kwietniu ruszymy z nową odsłoną strony. Będzie prowadzona na wysokim poziomie i aktualizowana na bieżąco. Na pewno będziemy zamieszczać wyniki imprez i osiągnięcia naszych klubów – deklaruje Poterucha.

 

 

Partnerzy

realizacja: eBest.pl