Dane adresowe:

WZ LZS w Lublinie
ul. Filaretów 44
20-609 Lublin

e-mail: lzslublin@op.pl

Telefony:

Biuro:
0-81 528-01-22

tel/fax:
0-81 525-77-60

Cement-Gryf Chełm zakończył udany sezon

» powrót do aktualności
dodano: 2012-12-25

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm została zakwalifikowana do grona pięciu „Nadziei Olimpijskich” w plebiscycie LZS.

Na gali w Warszawie z udziałem władz Ministerstwa Sportu i Turystki wyróżniono także trenera zapaśniczek Dariusza Kucharskiego, który zajął trzecie miejsce.

Z kolei wiceprezes Cementu-Gryfa Mieczysław Czwaliński odebrał wyróżnienie dla klubu, który został uznany najlepszym klubem LZS w Polsce.

Chełmian zabrakło tylko wśród najlepszych sportowców. Tam znaleźli się jednak wyłącznie zawodnicy, którzy reprezentowali barwy naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Bezapelacyjnie zwyciężył mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Adrian Zieliński.

Warszawska gala była dla Cementu-Gryfa podsumowaniem bardzo udanego sezonu. Zapaśnicy i zapaśniczki najbardziej utytułowanego klubu z tej dyscypliny sportu w województwie lubelskim w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wywalczyli łącznie 86 medali, w tym aż 32 podczas mistrzostw kraju.

Ośmioro chełmian broniło barw Polski podczas mistrzostw świata i Europy. Byli to: Katarzyna i Karolina Krawczyk, Maria Świeczak, Joanna Stysło, Karolina Wieczerza, Aleksandra Janik, Grzegorz Mielniczuk oraz Marcin Kunysz.

Największym sukcesem może pochwalić się młodsza z sióstr Krawczyk, która zapisała w CV srebrny medal kontynentalnego czempionatu juniorek. Dziesięcioro przedstawicieli chełmskiego klubu wywalczyło złote krążki podczas mistrzostw Polski, aż 26 doczekało się powołania do reprezentacji kraju.

Cement-Gryf z ogromną przewagą wygrał też ogólnopolską klasyfikację zapaśniczych klubów kobiet, zdobywając ponad 1200 punktów. Na podium zmieściły się też WLKS Siedlce (640) i AZS AWF Warszawa (457).

W punktacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki chełmianie zajęli 38 miejsce na ponad 3 tys. sklasyfikowanych klubów ze wszystkich dyscyplin sportu. W województwie lubelskim lepszy był tylko wielosekcyjny Agros Zamość.

 

Michał Beczek - www.dziennikwschodni.pl

Partnerzy

realizacja: eBest.pl