Gmina Jarczów i Powiat Tomaszów wygrywają XXII Igrzyska LZS

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS za nami. Gorąco było nie tylko ze względu na wspaniałą aurę ale i dzięki emocjom które towarzyszyły rywalizacji ekip, które przyjechały do Tomaszowa Lubelskiego.

Reprezentacje 35 gmin z 12 powiatów zmierzyły się z sobą w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych, Wiele emocji przyniosły turnieje gier zespołowych – siatkówki, piłki nożnej i koszykówki, podobnie było w rywalizacji w przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn, konkurencja siłacza i siłaczki w wyciskaniu odważnika również rozgrzewała nie tylko startujących ale i kibiców licznie obserwujących zmagania zawodniczek i zawodników.

Wśród grających w piłkę nożną najlepszą drużyną okazali się piłkarze z Gminy Sitno przed zawodnikami z Rachań oraz Łęcznej. Rywalizację piłkarek wygrały zawodniczki z Jabłonie przed piłkarkami z Sitna i Dęblina. Najlepsze siatkarki to zawodniczki z Milejowa za nimi koleżanki z Sitna i Świdnika, wśród panów zwyciężyli reprezentanci z Hrubieszowa przed siatkarzami z Sosnowicy i Zamościa. Dużo emocji było również w rozgrywkach koszykarzy i koszykarek. Tutaj najlepszymi koszykarzami w grze 3 na 3 okazali się zawodnicy reprezentujący Świdnik przed Rachaniami i Sitnem. U Pań najlepiej do kosza trafiały zawodniczki z Białej Podlaskiej przed Jarczowem i Trzydnikiem Dużym. W rywalizacji przeciągania liny kobiet bezkonkurencyjne okazały się panie reprezentujące Jarczów za nimi Rachanie i Łaszczów. U panów podobnie bezkonkurencyjni liniarze z Rachań za nimi Adamów i Jarczów.

Czwórbój władz samorządowych należał do reprezentacji Ryk przed Tomaszowem Lubelskim i Łęczną. Spacer Farmera to najsilniejsi reprezentanci z Sitna przed zawodnikami z Rachań i Telatyna. Liczną publiczność i głośny doping mieli siłacze i siłaczki w konkurencji wyciskania odważnika. Panowie walczyli z ciężarem 17,5 kg i wśród nich w kategorii do 85 kg najlepszy okazał się Adam Kozyra z Adamowa za nim Karol Zawada z Sitna a na trzecim miejscu podium Marcin Kowalczuk z Telatyna. Powyżej 85 kg wygrał Grzegorz Kozyra przed Fryderykiem Cielicą z Telatyna i Kamilem Cielochem z Dęblina. Wśród pań, które wyciskały odważnik o wadze 8 kg w kategorii do 70 kg zwyciężyła Agnieszka Jankowska z Sitna, drugie miejsce „wycisnęła” Aleksandra Czok z Łaszczowa a trzecie miejsce przypadło Annie Ostapińskiej z Sitna. W kategorii powyżej 70 kg najwięcej razy uniosła ciężarek Katarzyna Pietrzela ze Świdnika za nią Beata Lewandowska z Telatyna oraz Sylwia Serba z Jarczowa.

Po rozegraniu 26 konkurencji w klasyfikacji gmin zwyciężyli reprezentanci Gminy Jarczów rewanżując się za Igrzyska Powiatowe koleżankom i kolegom z Gminy Rachanie, trzecie miejsce wywalczyli sportowcy z Łaszczowa.

Pierwsza dziesiątka w klasyfikacja gmin XXII Wojewódzkich Igrzysk LZS – Tomaszów Lubelski 2021: