Tomaszów Lubelski wygrywa Igrzyska w Szczebrzeszynie

Przepiękna impreza! Wielu startujących, obserwujących, kibiców i wspaniałe wrażenia po niedzielnej rywalizacji podczas Igrzysk LZS, Letnich Igrzysk Seniorów oraz Igrzysk Sołectw Aktywna Wieś. Wszystko to odbyło się w gościnnym Szczebrzeszynie i za gościnę już teraz kłaniamy się nisko władzom tego pięknego Miasta oraz Powiatu Zamojskiego, którzy wsparli nas organizacyjnie. Podziękowania również dla Pana Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego, który objął wydarzenia Honorowym Patronatem.

W tegorocznych zawodach bardzo liczne ekipy wystawiły reprezentacje z Tomaszowa Lubelskiego, Bełżyc, Ryk oraz wiele innych, którzy może mniej licznie ale za to z sukcesami rywalizowali w konkurencjach Igrzyskowych.

Rzęsisty deszcz trochę opóźnił start, ale potem poszło już jak z płatka i wszyscy cieszyliśmy się oglądaniem rywalizacji w trzech imprezach. Po kilku godzinach następowały pierwsze dekoracje, które ukazywały radość i zadowolenie tych, którzy odbierali puchary i medale za wywalczone miejsca.

W XXIII Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno Sportowych LZS najlepszą ekipą powiatową okazała się drużyna z Tomaszowa Lubelskiego przed reprezentantami Zamościa oraz Łęcznej a wśród gmin ekipa z Jarczowa przed Rachaniem i Bełżycami.

Pełny komunikat do pobrania poniżej.

VIII Letnie Igrzyska Seniorów – po raz kolejny okazało się, że rywalizacja w tej grupie wiekowej jest nie mniejsza niż wśród młodszych sportowców startujących w Igrzyskach. Ponad 200 seniorów z 11 powiatów walczyło w różnych konkurencjach o medale i puchary. Najlepiej spisali się zawodnicy i zawodniczki reprezentujący powiat Tomaszów Lubelski, drugie miejsce przypadło seniorom z Ryk a trzecie z Łęcznej.

Pełny komunikat do pobrania poniżej.

W Szczebrzeszynie po raz pierwszy rozegraliśmy nasz nowy pomysł rywalizacji sołectw po dna zwą Igrzyska Aktywna Wieś. Do tej rywalizacji przystąpiło 10 sołeckich reprezentacji, wśród których najlepszą okazałą się drużyna z Gardzienic II, za nimi Wilków a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy i zawodniczki z Nowodworu.

Pełny komunikat do pobrania poniżej.

Komunikat Końcowy XXIII Igrzyska LZS

Komunikat Końcowy VIII Letnie Igrzyska Seniorów

Komunikat Końcowy Aktywna Wieś

Polecane artykuły

Program Klub 2023

Program Klub 2023

Jak już zapewne wiecie Minister Sportu i Turystyki wybrał na operatora Rządowego Programu Klub na lata 2023 - 2025 - Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Oznacza to tym samym, że sprawami związanymi z programem w województwie lubelskim zajmować się będzie...

czytaj dalej
SKS 2023 – ZACZYNAMY!!

SKS 2023 – ZACZYNAMY!!

Decyzją Ministra Sportu i Turystyki, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie zostało Operatorem Wojewódzkim programu SKS na rok 2023 – Dziękujemy! Tym samym i dla Was drodzy SKS-owcy mamy dobre wieści: Już od 01.02.2023 ruszamy z prowadzeniem zajęć w programie SKS !! Na...

czytaj dalej
Uwaga! Zaczynamy halowe rozgrywki LZS!

Uwaga! Zaczynamy halowe rozgrywki LZS!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami oraz pismem dotyczącymi Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców "Mała Piłkarska Kadra Czeka" oraz "Piłkarska Kadra Czeka" w roku 2023.  Czekamy na Wasze zgłoszenia!...

czytaj dalej