XXI Igrzyska LZS Zamość 2020

XXI Wojewódzkie Igrzyska LZS – gry zespołowe i przeciąganie liny – za nami.

Sport wygrał z wirusem – tak pokrótce można określić to co stało się w niedzielę w Zamościu.

Z zachowaniem wszystkich reguł epidemicznych odbyły się XXI Wojewódzkie Igrzyska LZS.

Do Zamościa przybyło ponad 350 uczestników rywalizujących w grach zespołowych i przeciąganiu liny mężczyzn. W czterech lokalizacjach rozegrano turnieje piłki nożnej kobiet i mężczyzn, piłki siatkowej kobiet i mężczyzn 3 osobowej, piłki siatkowej plażowej kobiet i mężczyzn, koszykówki kobiet i mężczyzn oraz w przeciąganiu liny mężczyzn.

Po całodniowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentowali województwo lubelskie na zapowiadanych Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ciechanowie.

W turnieju piłki nożnej mężczyzn rywalizowało osiem zespołów wśród których najlepszymi okazali się piłkarze z Zamościa wyprzedzając zawodników z Rachań oraz drużynę ze Stężycy (grali również: Sitno, Jacnia, Trzydnik, Skierbieszów i Łęczna).

Wśród pań w turnieju 4 drużyn najlepszymi piłkarkami okazały się zawodniczki Potoku Sitno przed Koroną Łaszczów, reprezentacją powiatu Łęczyńskiego oraz ekipą z powiatu Ryckiego.

W turnieju przeciągania liny mężczyzn do zawodów przystąpiły tylko dwie drużyny – Rachanie i Adamów. Ci pierwsi po raz kolejny pokazali, że w lubelskim nie ma na nich mocnych i to oni pojadą z nami do Ciechanowa walczyć o swoje 12 złoto w igrzyskach ogólnopolskich.

Koszykarskie zmagania wśród panów z 7 drużyn wygrali zawodnicy z Lublina, którzy w finale pokonali kolegów ze swojego miasta, a brązowe medale wywalczyli koszykarze z Zamościa.

Koszykarki – 3 drużyny po walce na boisku podzieliły medale w kolejności: 1 Biała Podlaska, 2 Trzydnik Duży, 3 Gmina Zamość.

W piłce siatkowej plażowej wśród panów do turnieju przystąpiło 5 drużyn i po walce w pełnym słońcu najlepszymi okazali się siatkarze z Sosnowicy. Srebrne medale odebrali gracze z Zamościa a brązowe siatkarze z Łęcznej. Panie na piachu grały równie walecznie i po rywalizacji wśród 4 drużyn na pierwszym miejscu podium stanęły zawodniczki z Rachań, za nimi Kraśniczyn i Zamość.

Piłka siatkowa 3 osobowa wśród panów zgromadziła na starcie dziewięć drużyn, które zacięcie walczyły o wyjazd z reprezentacją lubelskiego do Ciechanowa. Zwyciężyli zawodnicy reprezentujący Sosnowicę przed kolegami z Zamościa i Rachań. Panie na trawie radziły sobie równie dzielnie a ostatecznie zwyciężyły reprezentantki Milejowa przed koleżankami z Rachań i drużyną z Zamościa.

Wszystkim, którzy zdecydowali się przyjechać do Zamościa – serdecznie dziękujemy.