Agros Zamość tryumfuje na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

5 medali dla Agrosu podczas Mistrzostw Polski Seniorów 🥇🥇🥇
W dniach 23-25.08.2019r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Trzydniowe zmagania zawodników Klubu Sportowego „Agros” Zamość podczas zawodów okazały się bardzo owocne. Aż 5 medali, w tym 3 złote wywalczyli reprezentanci naszego klubu.
Dominik Kopeć najlepszy w sprincie, dwukrotnie stawał na pierwszym miejscu na podium. 200 metrów zawodnik pokonał w 20,88, a 100 metrów w 10,31.
Paweł Fajdek został mistrzem Polski w rzucie młotem. W najlepszej próbie młociarz osiągnął 78,61 metra. Arkadiusz Rogowski zajął 3 miejsce z wynikiem 68,50, natomiast czwarte miejsce w rzucie młotem wywalczył również zawodnik Agrosu Michał Mazur.
Brązowy krążek wywalczyła męska sztafeta 4×100 w składzie: Krupa Patryk, Adamski Przemysław, Michał Jakóbczyk oraz Dominik Kopeć.
Czwarte miejsce podczas zawodów zajęła Aleksandra Śmiech w rzucie młotem z wynikiem 62,89.
Klub Sportowy „Agros” Zamość zajął 5 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz 10 miejsce w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 280 punktów przy 13 osobostartach.
Zawody bardzo dobrze zorganizowane przy licznym udziale radomskiej publiczności. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Serdecznie im gratulujemy oraz ich trenerom: Andrzejowi Gdańskiemu, Jolancie Kumor, Mikołajowi Rosie, Sławomirowi Muratowi i Stanisławowi Namiotce. Z nadzieją czekamy na kolejne starty w Mistrzostwach Świata w Doha.

Polecane artykuły