Atleci rywalizowali w Zamościu

Za nami Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce. Impreza odbyła się na stadionie zamojskiego OSIR-u w pierwszych dwóch dniach czerwca. W czempionacie wystartowało blisko 700 uczestników, reprezentujących kluby z całej Polski.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajął Agros Zamość. Sportowcy tego klubu zdobyli łącznie 16 medali (siedem złotych, cztery srebrne oraz pięć brązowych). Szesnaście krążków wywalczyli również przedstawiciele KS Podlasia Białystok, jednak zamościanie wyprzedzili ich dzięki temu, że sięgnęli po jedno srebro więcej. Trzecia pozycja przypadła klubowi RLTL ZTE Radom, który zakończył zmagania z siedmioma złotami i trzema brązami.

W klasyfikacji punktowej województw, Lubelszczyzna uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając tylko z regionem wielkopolskim. Trzecie miejsce przypadło zaś województwu podlaskiemu.

Natomiast w rankingu medalowym, lubelskie zajęło czwartą lokatę, zdobywając 29 krążków. Lekkoatleci z Lubelszczyzny aż ośmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Punktację klubową wygrało zaś KS Podlasie Białystok – zdobywa 184, 5 pkt. Drugi był Agros Zamość – 157 pkt, a trzeci MLKS Nadwiślanin Chełmno, który wywalczył 109 oczek.

Szczegółowe informacje można pobrać klikając w nagłówki znajdujące się poniżej:

Polecane artykuły

Program Klub 2023

Program Klub 2023

Jak już zapewne wiecie Minister Sportu i Turystyki wybrał na operatora Rządowego Programu Klub na lata 2023 - 2025 - Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Oznacza to tym samym, że sprawami związanymi z programem w województwie lubelskim zajmować się będzie...

czytaj dalej
SKS 2023 – ZACZYNAMY!!

SKS 2023 – ZACZYNAMY!!

Decyzją Ministra Sportu i Turystyki, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie zostało Operatorem Wojewódzkim programu SKS na rok 2023 – Dziękujemy! Tym samym i dla Was drodzy SKS-owcy mamy dobre wieści: Już od 01.02.2023 ruszamy z prowadzeniem zajęć w programie SKS !! Na...

czytaj dalej
Uwaga! Zaczynamy halowe rozgrywki LZS!

Uwaga! Zaczynamy halowe rozgrywki LZS!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami oraz pismem dotyczącymi Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców "Mała Piłkarska Kadra Czeka" oraz "Piłkarska Kadra Czeka" w roku 2023.  Czekamy na Wasze zgłoszenia!...

czytaj dalej