Atleci rywalizowali w Zamościu

Za nami Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce. Impreza odbyła się na stadionie zamojskiego OSIR-u w pierwszych dwóch dniach czerwca. W czempionacie wystartowało blisko 700 uczestników, reprezentujących kluby z całej Polski.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajął Agros Zamość. Sportowcy tego klubu zdobyli łącznie 16 medali (siedem złotych, cztery srebrne oraz pięć brązowych). Szesnaście krążków wywalczyli również przedstawiciele KS Podlasia Białystok, jednak zamościanie wyprzedzili ich dzięki temu, że sięgnęli po jedno srebro więcej. Trzecia pozycja przypadła klubowi RLTL ZTE Radom, który zakończył zmagania z siedmioma złotami i trzema brązami.

W klasyfikacji punktowej województw, Lubelszczyzna uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając tylko z regionem wielkopolskim. Trzecie miejsce przypadło zaś województwu podlaskiemu.

Natomiast w rankingu medalowym, lubelskie zajęło czwartą lokatę, zdobywając 29 krążków. Lekkoatleci z Lubelszczyzny aż ośmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Punktację klubową wygrało zaś KS Podlasie Białystok – zdobywa 184, 5 pkt. Drugi był Agros Zamość – 157 pkt, a trzeci MLKS Nadwiślanin Chełmno, który wywalczył 109 oczek.

Szczegółowe informacje można pobrać klikając w nagłówki znajdujące się poniżej:

Polecane artykuły

Mała Piłkarska Kadra Czeka

Mała Piłkarska Kadra Czeka

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Mistrzostw Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz „Piłkarska Kadra Czeka” w roku 2023. Regulamin-Pilkarska-Kadra-CzekaPobierz

czytaj dalej
Organizator Sportu w środowisku wiejskim

Organizator Sportu w środowisku wiejskim

Informujemy, że na terenie województwa lubelskiego w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. realizowane jest zadanie pn. ,,Organizator Sportu w środowisku wiejskim" dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. LISTA-ORGANIZATOROWPobierz

czytaj dalej