Igrzyska Seniorów dla Powiatu Tomaszowskiego

Kolejna edycja igrzyskowej rywalizacji seniorów za nami. Tym razem „starsi” sportowcy rywalizowali wraz z Igrzyskami Wojewódzkimi w Bełżycach. Impreza pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego przyciągnęła na start 10 reprezentacji powiatowych.

Seniorzy i seniorki rywalizację rozpoczęli od trójboju kobiet w którym najlepsze okazały się panie z Opola Lubelskiego przed koleżankami z Łęcznej i Włodawy. W trójboju mężczyzn zwyciężyli reprezentanci powiatu Tomaszów Lubelski, za nimi Łęczna i Ryki.

W grach zespołowych rywalizowali tylko panowie – w piłkę siatkową najlepsi byli zawodnicy z powiatu Parczewskiego przed Świdnikiem i Rykami, w piłkę nożną najlepiej kopali piłkarze z Tomaszowa Lubelskiego przed Kraśnikiem i Parczewem.

Konkurencję strzałów na bramkę kobiet i mężczyzn wygrała reprezentacja powiatu Kraśnickiego przed Tomaszowem Lubelskim i Łukowem. Na hulajnogach w wyścigu slalomowym najszybciej mijali tyczki zawodnicy z Kraśnika przed Łęczną i Tomaszowem Lubelskim. W konkurencji corn hole kobiet i mężczyzn zwyciężyli reprezentanci Zamościa przed Łęczną i Kraśnikiem. Na nartach integracyjnych najlepiej poradzili sobie reprezentanci Tomaszowa Lubelskiego za nimi Opole Lubelskie i Kraśnik. Podkową do celu najlepiej rzucali seniorzy ze Świdnika przed Łęczną i Tomaszowem Lubelskim a z łuku indywidualnie wśród pań zwyciężyła Agata Baranowska ze Świdnika za nią Marianna Czub z Łukowa i na trzecim miejscu Bożena Jędruszak z Łęcznej. U Panów pierwsze miejsce dla Wiesława Hereca ze Świdnika drugie dla Krzysztofa Uznańskiego z Ryk a trzecie dla Andrzeja Łuczyckiego z Zamościa.

„Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Lubelskie Smakuj życie”

Klasyfikacja końcowa:

1 Tomaszów Lubelski
2 Kraśnik
3 Łęczna
4 Świdnik
5 Parczew
6 Ryki
7 Włodawa
8 Zamość
9 Łuków
10 Lublin

Polecane artykuły