Lubelska Liga Roztocze 2023 w biegach narciarskich pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Otwarte Mistrzostwa Polski Zrzeszenie LZS w biegach narciarskich.

Trasy Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim – start i meta na stadionie OSIR Tomasovia przy ulicy Aleja Sportowa 8 .

W bardzo trudnych warunkach pogodowych /ciepło po nocnych opadach deszczu / w sobotę 18.02.2023 roku na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim rozegrano Otwarte Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w biegach narciarskich. Impreza rozegrana w ramach Lubelskiej Ligi Roztocze 2023 w biegach narciarskich, nad którą patronat honorowy objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, a organizatorem głównym był Lubelski Okręgowy Związek Narciarski na zlecenie i przy pomocy Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Na starcie zawodów stanęło w 7 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyźni 131 zawodników z 7 klubów w Polsce. Pomimo trudnych warunków / trasa zawodów bardzo miękka, częściowo zlodzona/ wszyscy zawodnicy wykazali się dobrym przygotowaniem do zawodów i w zdrowiu bez urazów ukończyli rywalizację. Po starcie na każdego uczestnika czekał posiłek regeneracyjny: bigos + kiełbaski i paluszki mięsne z grilla, a największą popularnością cieszyła się gorąca herbata.

Podczas uroczystej dekoracji zawodnicy otrzymali regulaminowe nagrody sportowe / miejsca 1- 3 puchary, a wszyscy dyplomy/ z rąk Wiceprzewodniczącego Rady Krajowej Józefa Poteruchy, któremu towarzyszyli trenerzy Mykola Panitkin / Lwów/ i Anna Bubula /Wiśniowa/. W prowadzonej klasyfikacji klubów zwyciężył klub UKS Rawa Siedlce , drugie miejsce zajął klub MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski , a trzecie miejsce klub LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany.

Podczas zawodów prowadzona była na żywo transmisja internetowa na kanale Youtube , która jest aktualnie dostępna po linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=xoKZyh6Nktk

Wyniki sportowe, galerie zdjęć zawodów można odszukać na stronie : www.lozn.org.pl pod linkiem:

http://www.lozn.org.pl/news/1114/0/listy-otwarte-mistrzostwa-polski-zrzeszenia-lzs.html. (foto: Wojciech Przybyła)

Bieżące informacje znajdziemy także na stronie FB związku: https://www.facebook.com/LubelskiOZNarciarski

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie.

Polecane artykuły