Mikołaj Konieczny zwycięzcą I etapu!

Ależ się działo podczas inaugurującego 63 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Orlików Przyjaźni Polsko Ukraińskiej.  Przepiękne warunki, przepiękna pogoda, wspaniałe okoliczności, tak środa witała i gościła kolarzy i wszystkich sympatyków kolarstwa w Zamościu. Wszystko było ok do momentu startu – chwilę po honorowym starcie, kiedy kolarze ruszyli z Rynku Solnego w Zamościu rozpętała się deszczowa przygoda z którą zawodnicy musieli mierzyć się przez prawie 140 ze 155 przewidzianych na 1 etap kilometrów. Okazało się jednak, że młodzieżowa chęć walki rywalizacji, osiągania wyników zwyciężyła i wbrew pogodzie kolarze przyjechali na metę o 10 minut wcześniej niż przewidywali organizatorzy.

Na kresce najlepszy był Mikołaj Konieczny – zawodnik  TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW, który wyprzedził na finiszu Kacpra Wiszniewskiego z drużyny GKS „CARTUSIA” W KARTUZACH BIKE ATELIER i trzeciego na linii mety pierwszego etapu Oleksandra Schevchenko – reprezentanta drużyny UKRAINA SZOSA.

Szósty na mecie pierwszego etapu zameldował się zawodnik wywądzący się z Zamościa a reprezentujący zespół Mostostalu Puławy – Bartołmiej Proć, który dzięki swojej dobrej jeździe w trudnych warunkach pierwszego etapu i punktowaniu na premiach zdobył bonifikaty i dzięki temu po pierwszym etapie w „generalce” jest na 4 pozycji.

Pełny komunikat po 1 etapie do zobaczenia poniżej:

Wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej 2019-ETAP1-Komunikat 2

Kilka wpisów, filmy, zdjęcia do zobaczenia na profilu organizatora WZ LZS Lublin:

https://www.facebook.com/WZLZSLublin/

 

Polecane artykuły

Mała Piłkarska Kadra Czeka

Mała Piłkarska Kadra Czeka

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Mistrzostw Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz „Piłkarska Kadra Czeka” w roku 2023. Regulamin-Pilkarska-Kadra-CzekaPobierz

czytaj dalej
Organizator Sportu w środowisku wiejskim

Organizator Sportu w środowisku wiejskim

Informujemy, że na terenie województwa lubelskiego w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. realizowane jest zadanie pn. ,,Organizator Sportu w środowisku wiejskim" dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. LISTA-ORGANIZATOROWPobierz

czytaj dalej