Startuje 65 Międzynarodowy Wyścig Kolarski LZS

Już jutro (wtorek) rozpocznie się 65 edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko Ukraińskiej. Dwa etapy są jednocześnie etapami Mistrzostw Polski LZS ze startu wspólnego i jazdy indywidualnej na czas.

Tegoroczny peleton liczył będzie 85 zawodników z 15 ekip kolarskich a trasy Wyścigu organizatorzy wytyczyli po malowniczych terenach Roztocza i województwa lubelskiego. 5 etapów na pewno będzie sporym wyzwaniem i dobrą okazją do fajnego ścigania. Relacje, wyniki z poszczególnych etapów, zdjęcia, filmiki na naszym profilu facebook /WZLZSLublin/

Poniżej do pobrania rozpiski etapów 65 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni polsko Ukraińskiej 2021

Lista startowa zawodników/drużyn biorących udział w 65 Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Przyjaźni Polsko Ukraińskiej.

Pierwszy etap za nami. Trasę: ZAMOŚĆ – SZCZEBRZESZYN – SUŁÓW – HUTA TUROBIŃSKA – GORAJ – FRAMPOL – SZCZEBRZESZYN – ZWIERZYNIEC – OBROCZ – TOPORNICA -ŻDANÓW najszybciej pokonał finiszując z grupy zawodnik KK Tarnovia Tarnowo Podgórne Szymon Potasznik. Drugi na mecie zameldował się Kacper Bartkowski z grupy WMKS Olsztyn a trzeci linię mety przekroczył Karol Wawrzyniak z KS Mostostal Puławy. Był to etap Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko z premiami lotnymi w Szczebrzeszynie premia Burmistrza Henryka Mateja, w Sulowie premia Wójta Gminy Leona Bulaka i w Zwierzyńcu premia Burmistrz Urszuli Kolman. Nagrody końcowe za etap zapewnili również Burmistrz Goraja Antoni Łukasik oraz Burmistrz Frampola Józef Rudy

Poniżej oficjalny komunikat komisji sędziowskiej

Drugi etap naszego Wyścigu to jazda indywidualna na czas. Trasę 19 km najszybciej solo pokonał kolarz z KLTC Konin Kacper Gieryk. 23 sekundy stracił do niego zawodnik KS Pogoni Mostostal Puławy Bartłomiej Proć a trzeci z 30 sekundową stratą na mecie czasówki zameldował się reprezentant GKS Kartusia Kacper Majewski.

poniżej komunikat

Trzeci etap mógł przynieść spore niespodzianki w klasyfikacji generalnej. Peleton pozwolił kilku kolarzom na ucieczkę i przez długi czas tak to wyglądało. Potem jednak wzięli się mocno do pracy i kasowali po kolei uciekających kolegów. Nie udało się tylko dogonić zwycięzcy etapu zawodnika LUKS Trójka Piaseczno Mateusza Manowskiego, który po samotnej blisko 30 km jeździe na metę wpadł 7 sekund przed peletonem. Z grupy na kresce drugi finiszował Bartłomiej Proć z KS Pogoń Mostostal Puławy a trzeci był reprezentant TC Chrobry Scott Głogów Piotr Mierzyński.

poniżej komunikat

Czwarty etap okazał się bardzo trudny dla kolarzy, którzy w deszczu pokonywali trasę ŻDANÓW – KRASNOBRÓD – BUDY – WOŻUCZYN – JÓZEFÓWKA – ŁASZCZÓW – TYSZOWCE – PRZEWALE – KOTLICE – HORYSZÓW – MIĄCZYN – MINISTRÓWKA – ŁAPIGUZ – ZAMOŚĆ. Deszczowy aura sprzyjała zawodnikom TC Chrobry Scott Głogów, którzy uciekli grupie i zajęli pierwsze dwa miejsca 1 – Patryk Gieracki, 2 – Damian Bieniek. Z grupy najszybciej finiszował Bartłomiej Proć KS Mostostal Puławy.

wyniki poniżej

Polecane artykuły