V Letnie Igrzyska Seniorów wygrywają Ryki

To była już piata edycja imprezy dla Seniorów 50+, którą Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie zorganizowały wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Impreza odbyła się na wspaniale przygotowanych obiektach sportowych w Krasnobrodzie – mieście, które bardzo pomogło w przygotowaniach i organizacji.

Otwarcia Igrzysk dokonał Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego – Michał Mulawa – który w krótkich słowach wyraził zadowolenie z aktywności sportowej tej grupy wiekowej i życzył samych sukcesów nie tylko sportowych uczestnikom Igrzysk.

Udział w Igrzyskach wzięły reprezentacje z 11 powiatów województwa lubelskiego, które rywalizowały w konkurencjach sportowo rekreacyjnych. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową ilość uczestników i jak sami mówili będzie ich coraz więcej, bo zwiększa się świadomość ruchu, sportu dla zdrowia wśród tej grupy wiekowej.

Po ponad czterogodzinnej rywalizacji organizatorzy przystąpili do uroczystego wręczania nagród – pucharów i medali oraz nagród rzeczowych w postaci piłek do gier, które ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. http://www.lubelskie.pl

Wspaniała zabawa, rywalizacja, dużo uśmiechu, radości i pochlebne opinie po zakończonych zawodach skłaniają nas do dalszych starań o organizowanie tego typu imprez i działań na rzecz aktywności fizycznej osób starszych.

Poniżej znajdziecie komunikat końcowy z V Letnich Igrzysk seniorów Lubelszczyzna 2019.

V igrzyska seniorów 2019 komunikat koncowy

Polecane artykuły

Mała Piłkarska Kadra Czeka

Mała Piłkarska Kadra Czeka

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Mistrzostw Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz „Piłkarska Kadra Czeka” w roku 2023. Regulamin-Pilkarska-Kadra-CzekaPobierz

czytaj dalej
Organizator Sportu w środowisku wiejskim

Organizator Sportu w środowisku wiejskim

Informujemy, że na terenie województwa lubelskiego w okresie od 01.04.2023 r. do 31.12.2023 r. realizowane jest zadanie pn. ,,Organizator Sportu w środowisku wiejskim" dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. LISTA-ORGANIZATOROWPobierz

czytaj dalej