V Letnie Igrzyska Seniorów wygrywają Ryki

To była już piata edycja imprezy dla Seniorów 50+, którą Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie zorganizowały wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Impreza odbyła się na wspaniale przygotowanych obiektach sportowych w Krasnobrodzie – mieście, które bardzo pomogło w przygotowaniach i organizacji.

Otwarcia Igrzysk dokonał Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego – Michał Mulawa – który w krótkich słowach wyraził zadowolenie z aktywności sportowej tej grupy wiekowej i życzył samych sukcesów nie tylko sportowych uczestnikom Igrzysk.

Udział w Igrzyskach wzięły reprezentacje z 11 powiatów województwa lubelskiego, które rywalizowały w konkurencjach sportowo rekreacyjnych. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową ilość uczestników i jak sami mówili będzie ich coraz więcej, bo zwiększa się świadomość ruchu, sportu dla zdrowia wśród tej grupy wiekowej.

Po ponad czterogodzinnej rywalizacji organizatorzy przystąpili do uroczystego wręczania nagród – pucharów i medali oraz nagród rzeczowych w postaci piłek do gier, które ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. http://www.lubelskie.pl

Wspaniała zabawa, rywalizacja, dużo uśmiechu, radości i pochlebne opinie po zakończonych zawodach skłaniają nas do dalszych starań o organizowanie tego typu imprez i działań na rzecz aktywności fizycznej osób starszych.

Poniżej znajdziecie komunikat końcowy z V Letnich Igrzysk seniorów Lubelszczyzna 2019.

V igrzyska seniorów 2019 komunikat koncowy

Polecane artykuły

Turniej PKC dla Śląskiego

Turniej PKC dla Śląskiego

Drużyna GLKS Wilkowice reprezentująca województwo Śląskie wygrała tegoroczną edycję Turnieju Piłkarska Kadra Czeka - Zamość 2021 zapewniając sobie tym samym tytuł Mistrzów Polski LZS. Zawodnicy z Wilkowic dzielnie przeszli przez eliminacje i rundę pucharową a w finale...

czytaj dalej