Wygrywamy Igrzyska w Siedlcach!!!

To były niesamowite trzy dni które sportowo wypełniliśmy sukcesami podczas XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Siedlcach. Nasza silna ekipa (przypominamy, że do Siedlec wysłaliśmy aż 117 uczestników) zdominowała rywalizacje na stadionie, boiskach, matach, podestach, wszędzie tam, gdzie odbywała się rywalizacja związana z konkurencjami Igrzysk.

Zawodnicy z lubelskiego zdobyli łącznie 85 medali – 29 złotych, 29 srebrnych i 27 brązowych!!!

Bezapelacyjnie wygraliśmy blok rekreacyjny w którym medale zdobywali:

Złote –

  • Panowie w konkurencji przeciągania liny (Krzysztof Majdański, Andrzej Panasiński, Mariusz Kulik, Mariusz Bondyra, Dariusz Koprowski) – reprezentujący Gminę Rachanie. Tu dodać należy, że to już 10 złoty medal w historii startu tej drużyny na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS!!!
  • Panie w konkurencji przeciągania liny (Agnieszka Radom, Agnieszka Gajda, Sylwia Serba, Ewa Szewczuk, Małgorzata Szozda) – reprezentujące Gminę Ulhówek
  • Panie w konkurencji siatkówka 3 osobowa kobiet (Aleksandra Dobies, Magdalena Abel, Aleksandra Petz, Natalia Suracka) – reprezentujące Gminę Milejów
  • Adam Kozyra w konkurencji wyciskania odważnika 17 kg kategoria wagowa – 85 kg, reprezentujący Gminę Adamów
  • koszykarki 3×3 (Natalia Bliźniuk, Magdalena Bliźniuk, Nikola Adamczyk, Magdalena Retman) zawodniczki z Białej Podlaskiej

Srebrne –

  • Grzegorz Kozyra w konkurencji wyciskanie odważnika 17 kg kategoria wagowa + 85 kg, reprezentujący Gminę Adamów
  • Panowie w konkurencji czwórbój władz samorządowych (Tomasz Łukasiak, Dariusz Piwoński, Wojciech Lembrych)
  • koszykarze 3×3 (Andrzej Chwedoruk, Damian Sokolnicki, Szymon Filipiuk, Patryk Wojtysiak) zawodnicy z Białej Podlaskiej

W bloku sportowym w dyscyplinach: siatkówka plażowa, lekka atletyka, zapasy i podnoszenie ciężarów zawodniczki i zawodnicy z lubelskiego również okazali się najlepsi.

Lekkoatleci – Agros Zamość 10 medali – 6 złotych, 4 srebrne, Wisłą Puławy 2 złote, Agros Chełm 1 złoty, 1 srebrny i Żak Biała Podlaska 2 srebrne i dw brązowe

Ciężarowcy – 6 medali, Unia Hrubieszów 1 złoty, Agros Zamość 1 złoty, MULKS Terespol 1 srebrny, 1 brązowy, Znicz Biłgoraj 1 brązowy, Wisłą Puławy 1 brązowy

Zapaśnicy – Cement Gryf Chełm 16 medali, 5 złotych, 8 srebrnych, 3 brązowe, Sokół Lublin 10 medali, 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe, LMKS Krasnystaw 11 medali, 1 złoty, 4 srebrne i 6 brązowych, Armaty Stoczek łukowski 6 medali, 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe, Suples Kraśnik 5 medali, 3 złote, 2 brązowe, Zapasy Włodawa 3 medale, 1 złoty, 2 brązowe, Lider Zamość 2 medale – oba brązowe.

Złote –

  • siatkarze plażowi (Michał Piłat, Arkadiusz Orlik) reprezentujący Gminę Sosnowica
  • Julia Janiak – podnoszenie ciężarów kat. +81 kg – reprezentująca klub Unia Hrubieszów
  • Maksymilian Dorn -podnoszenie ciężarów kat. 96 kg – reprezentujący klub Agros Zamość
  • Julia Oko – lekka atletyka bieg 100 m p pł U18 – zawodniczka Wisły Puławy
  • Martyna Seń – lekka atletyka 100 m U16 – zawodniczka Agrosu Zamość
  • Martyna Seń – lekka atletyka 300 m U16 – zawodniczka Agrosu Zamość
  • Monika Romaszko – lekka atletyka 100 m U18 – zawodniczka Agrosu Zamość
  • Patryk Krupa – lekka atletyka 100 m U18 – zawodnik Agrosu Zamość
  • Martyna Szeliga – lekka atletyka 400 m U18 – zawodniczka Agrosu Chełm
  • Sebastian Lewoszewski – lekka atletyka rzut dyskiem U18 – zawodnik Wisły Puławy
  • Kinga Głuchowska – lekka atletyka 200 m U18 – zawodniczka Agrosu Zamość
  • Patryk Krupa – lekka atletyka 200 m U18 – zawodnik Agrosu Zamość
  • Wiktoria Kamela – zapasy młodzik – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Julia Rosa – zapasy młodzik – zawodniczka Armaty Stoczek Łukowski
  • Eryk Michalak – zapasy młodzik – zawodnik Suples Kraśnik
  • Bartłomiej Flis – zapasy kadet – zawodnik Suples Kraśnik
  • Jakub Michalak – zapasy kadet – zawodnik Suples Kraśnik
  • Katarzyna Jargieła – zapasy kadet – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Daniela Tkachuk – zapasy kadet – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Ernest Kopeć – zapasy młodzieżowiec – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Adam Gaj – zapasy młodzieżowiec – zawodnik Zapasy Włodawa
  • Alicja Piersa – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Maria Świeczak – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Zuzanna Zubowicz – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Sokół Lublin
  • Marlena Kister – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Sokół Lublin

Srebrne –

  • Zrol Michał – podnoszenie ciężarów kat. 55 kg – reprezentujący klub MULKS Terespol
  • Głuchowska Kinga – lekka atletyka 100 m U18 – zawodniczka Agrosu Zamość
  • Bajkowska Justyna – lekka atletyka 400 m U18 – zawodniczka Żak Biała Podlaska
  • Belniak Damian – lekka atletyka 3000 m U18 – zawodnik Agrosu Zamość
  • Jędruszczak Mikołaj – lekka atletyka 800 m U18 – zawodnik Agrosu Zamość
  • Łuczak Wiktoria – lekka atletyka pchnięcie kulą U18 – zawodniczka Agrosu Zamość
  • Stański Sergiusz – lekka atletyka rzut dyskiem U18 – zawodnik Żak Biała Podlaska
  • Szeliga Martyna – lekka atletyka 200 m U18 – zawodniczka Agrosu Chełm
  • Sawicz Joanna – zapasy młodzik – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Ożarowska Oliwia – zapasy młodzik – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Maziarz Oliwia – zapasy młodzik – zawodniczka Sokół Lublin
  • Stosio Katarzyna – zapasy młodzik – zawodniczka Armaty Stoczek Łukowski
  • Dadas Monika – zapasy młodzik – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Skórska Nikola – zapasy młodzik – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Koper Natalia – zapasy młodzik – zawodniczka Sokół Lublin
  • Dziedzic Paweł – zapasy młodzik – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Głowacki Ireneusz – zapasy kadet – zawodnik Sokół Lublin
  • Pracz Julia – zapasy kadet – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Karwowska Klaudia – zapasy kadet – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Piotrowska Urszula – zapasy kadet – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Knap Krystian – zapasy młodzieżowiec – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Luchowski Miłosz – zapasy młodzieżowiec – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Bielecki Adrian – zapasy młodzieżowiec – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Giers Wioletta – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Sadło Magdalena – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Armaty Stoczek Łukowski
  • Skraińska Oktawia – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Sokół Lublin

Brązowe –

  • Natalia Mrozik – podnoszenie ciężarów kat. 59 kg – reprezentująca klub Znicz Biłgoraj
  • Jeromin Piotr – podnoszenie ciężarów kat. 55 kg – reprezentujący klub MULKS Terespol
  • Zawisza Mateusz – podnoszenie ciężarów kat. 61 kg – reprezentujący klub Wisła Puławy
  • Gajowniczek Marta – zapasy młodzik – zawodniczka Armaty Stoczek Łukowski
  • Kazanecka Agata – zapasy młodzik – zawodniczka Armaty Stoczek Łukowski
  • Matuszewska Alicja – zapasy młodzik – zawodniczka Armaty Stoczek Łukowski
  • Zdunek Damian – zapasy młodzik – zawodnik Zapasy Włodawa
  • Kudła Kacper — zapasy młodzik – zawodnik Zapasy Włodawa
  • Trześniak Oliwier – zapasy młodzik – zawodnik Sokół Lublin
  • Wójcik Roni – zapasy młodzik – zawodnik Sokół Lublin
  • Kurzyna Wojciech – zapasy młodzik – zawodnik Suples Kraśnik
  • Biliński Gracjan – zapasy młodzik – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Haładyj Hubert – zapasy młodzik – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Zalewski Michał – zapasy kadet – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Jachura Patryk – zapasy kadet – zawodnik Suples Kraśnik
  • Puacz Paweł – zapasy kadet – zawodnik Sokół Lublin
  • Głuchowski Szymon – zapasy kadet – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Golec Kacper – zapasy kadet – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Białach Monika – zapasy kadet – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Zwolak Julia – zapasy kadet – zawodniczka Lider Zamość
  • Małek Małgorzata – zapasy kadet – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Chołodowska Wiktoria – zapasy kadet – zawodniczka Sokół Lublin
  • Kawęcki Marcin – zapasy młodzieżowiec – zawodnik LMKS Krasnystaw
  • Barabas Joanna – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Cement Gryf Chełm
  • Marczuk Anna – zapasy młodzieżowiec – zawodniczka Lider Zamość

Serdecznie dziękujemy naszym sportowcom za tryumf całej ekipy. Gratulujemy trenerom, zawodnikom i wszystkim, którzy wsparli drużynę WZ LZS Lublin w tym zadaniu. LUBELSKIE!!!

Attachment