Tomaszów Lubelski wygrywa Igrzyska w Szczebrzeszynie

Przepiękna impreza! Wielu startujących, obserwujących, kibiców i wspaniałe wrażenia po niedzielnej rywalizacji podczas Igrzysk LZS, Letnich Igrzysk Seniorów oraz Igrzysk Sołectw Aktywna Wieś. Wszystko to odbyło się w gościnnym Szczebrzeszynie i za gościnę już teraz kłaniamy się nisko władzom tego pięknego Miasta oraz Powiatu Zamojskiego, którzy wsparli nas organizacyjnie. Podziękowania również dla Pana Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego, który objął wydarzenia Honorowym Patronatem.

W tegorocznych zawodach bardzo liczne ekipy wystawiły reprezentacje z Tomaszowa Lubelskiego, Bełżyc, Ryk oraz wiele innych, którzy może mniej licznie ale za to z sukcesami rywalizowali w konkurencjach Igrzyskowych.

Rzęsisty deszcz trochę opóźnił start, ale potem poszło już jak z płatka i wszyscy cieszyliśmy się oglądaniem rywalizacji w trzech imprezach. Po kilku godzinach następowały pierwsze dekoracje, które ukazywały radość i zadowolenie tych, którzy odbierali puchary i medale za wywalczone miejsca.

W XXIII Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno Sportowych LZS najlepszą ekipą powiatową okazała się drużyna z Tomaszowa Lubelskiego przed reprezentantami Zamościa oraz Łęcznej a wśród gmin ekipa z Jarczowa przed Rachaniem i Bełżycami.

Pełny komunikat do pobrania poniżej.

VIII Letnie Igrzyska Seniorów – po raz kolejny okazało się, że rywalizacja w tej grupie wiekowej jest nie mniejsza niż wśród młodszych sportowców startujących w Igrzyskach. Ponad 200 seniorów z 11 powiatów walczyło w różnych konkurencjach o medale i puchary. Najlepiej spisali się zawodnicy i zawodniczki reprezentujący powiat Tomaszów Lubelski, drugie miejsce przypadło seniorom z Ryk a trzecie z Łęcznej.

Pełny komunikat do pobrania poniżej.

W Szczebrzeszynie po raz pierwszy rozegraliśmy nasz nowy pomysł rywalizacji sołectw po dna zwą Igrzyska Aktywna Wieś. Do tej rywalizacji przystąpiło 10 sołeckich reprezentacji, wśród których najlepszą okazałą się drużyna z Gardzienic II, za nimi Wilków a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy i zawodniczki z Nowodworu.

Pełny komunikat do pobrania poniżej.

Komunikat Końcowy XXIII Igrzyska LZS

Komunikat Końcowy VIII Letnie Igrzyska Seniorów

Komunikat Końcowy Aktywna Wieś

Polecane artykuły

Piłkarskie święto w Wierzbicy

Piłkarskie święto w Wierzbicy

Piłkarskie święto w Wierzbicy.We wtorek 28 maja 2024 r. na obiektach rekreacyjno-sportowych w Wierzbicy-Osiedle, odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w piłce nożnej chłopców rocznik 2011 i młodsi „Mała Piłkarska Kadra Czeka” – finał wojewódzki....

czytaj dalej